Zwycięska inauguracja

W pierwszym meczu nowego sezonu RKS Mechanik na własnym boisku podejmował zespół Zawiszy Rzgów. Spotkanie od samego początku było emocjonujące.

Już w 3 minucie lewą stroną boiska przedarł się pomocnik gości który dośrodkował na nogę do swojego kolegi z zespołu i było 0-1. Na odpowiedź RKS-u nie trzeba było długo czekać. W 6 minucie za zagranie ręką jednego z obrońców przeciwnika, sędzia podyktował rzut karny dla radomszczan, który pewnym strzałem zamienił na bramkę Tomasz Walioszczyk.

Lepiej prezentujący się zawodnicy RKS-u od razu chcieli pójść za ciosem i zdobyć kolejne gole, jednak bramkarz Zawiszy nie dał się pokonać, broniąc groźne strzały Przemysława Kornackiego i Jakuba Tazbira a uderzenie Walioszczyka minęło bramkę. Następnie po szybkiej zespołowej akcji Mateusz Żak trafił w słupek. Pierwsza część meczu zakończyła się remisem ze wskazaniem na radomszczan, którzy momentami osiągali miażdżąca przewagę w posiadaniu piłki i nie wypuszczali zespołu Zawiszy z połowy.

W drugiej połowie spotkania znów przewagę osiągnęli gospodarze. Po jednej z akcji RKS-u Przemysław Kornacki wygrał pojedynek z obrońcą i został sfaulowany w polu karnym. Do rzutu karnego znów podszedł Walioszczyk i tym razem także się nie pomylił. Po golu na 2-1 zespół RKS-u zaczął grać nieco nerwowo, szybko pozbywając się piłki, a do głosu doszli goście, którzy szukali swojej szansy przede wszystkim w strzałach z dystansu i stałych fragmentach gry.  Dobrze dysponowany tego dnia  Rafał Dawid nie dał się jednak pokonać.

Radomszczanie mogli podwyższyć prowadzenie, ale Walioszczyk po dobrym dośrodkowaniu Dryji uderzył tuż obok słupka. Goście do końca meczu próbowali wyrównać, lecz zespół RKS-u umiejętnie się bronił i 3 punty zostały w Radomsku.

RKS Mechanik Radomsko - Zawisza Rzgów 2-1 (1-1)

0-1 Olszewski Patryk - 3 minuta
1-1 Tomasz Walioszczyk (rzut karny) - 6 minuta
2-1 Tomasz Walioszczyk (rzut karny - faul na Przemysławie Kornackim ) 62 minuta

RKS: Rafał Dawid - Łukasz Perliński, Dariusz Frączyk, Mariusz Kolba, Michał Dryja (ż) - Kamil Nowak (ż) (82' Piotr Bąbka ), Przemysław Kornacki, Piotr Szymczak (62' Marcin Antczak), Mateusz Żak (88' Piotr Grabarczyk), Jakub Tazbir (90' Maciej Machura) - Tomasz Walioszczyk (kpt)  Ławka: Mateusz Antczak, Jakub Żółciński