Zwiększono kwotę na budżet obywatelski

Na zorganizowanej 24 kwietnia konferencji prasowej prezydent Jarosław Ferenc ogłosił zmiany w budżecie obywatelskim. Kwota na realizacje zadań ma być zwiększona z 1 mln zł do 1,3 mln zł.

- Budżet obywatelski w Radomsku to jest duży sukces. Myślę, że to co od kilku lat robimy, to wychodzimy naprzeciw potrzebom mieszkańcom. W związku z tym są realizowane takie zadania, na które mieszkańcy głosują. W tym roku wprowadzamy pewne zmiany, polegające na tym, że będzie można realizować większe zadania z budżetu obywatelskiego. Na spotkaniu zespołu konsultacyjnego przegłosowano, że będą to projekty, które będą miały wartość 750 tys. zł. W związku z tym, że przegłosowano tak dużą wartość projektu, wychodząc naprzeciw temu, ponieważ do tej pory było 1 mln zł, a jeżeli na jedno zadanie jest 750 tys. zł podjąłem decyzję aby zaproponować radnym aby od przyszłego roku kwota budżetu obywatelskiego była zwiększona do 1,3 mln zł. Dzięki temu będą mogły być realizowane i duże zadania i mniejsze. Zależy nam na tym aby zadania były różnorodne i było ich dużo. Żeby mieszkańcy czuli potrzebę i moc, którą mają w głosowaniu, że jednak dużo od nich zależy
- mówił prezydent Jarosław Ferenc.

Już drugą edycję budżetu obywatelskiego miasto nie jest podzielone na okręgi. Dlatego też mieszkańcy mogą głosować na każdy projekt, niezależnie od tego w jakim rejonie miasta kto mieszka.

Wzrost kwoty jest podyktowany przede wszystkim wzrostem usług budowlanych.

Na sesji rady miejskiej samorządowcy podjęli uchwałę zatwierdzającą nową kwotę budżetu obywatelskiego.

Więcej o:
budżet obywatelski radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE