ZUS w Radomsku od poniedziałku 4 maja, ponownie otwarty dla klientów

ZUS w Radomsku od poniedziałku 4 maja, ponownie otwarty dla klientów

Od poniedziałku 4 maja, Zakład Ubezpieczeń Społecznych przywraca obsługę klientów w swoich placówkach. U pracowników będzie można m.in. uzyskać informacje jak złożyć wnioski, dokumenty, a także w jaki sposób założyć profil na Platformie Usług Elektronicznych (PUE).

W placówkach ZUS nadal pozostaną skrzynki, do których można samodzielnie składać dokumenty, wnioski lub pisma.

- Zachęcamy przy okazji wizyty w Zakładzie  do zakładania profili na portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS i korzystania z usług elektronicznych. Konto na portalu PUE ZUS można założyć przez internet bez wychodzenia z domu - za pomocą profilu zaufanego lub bankowości elektronicznej. Można je założyć również korzystając z pomocy pracownika ZUS, na salach obsługi klientów. Na PUE ZUS można samodzielnie pobrać potwierdzenia z danymi zgromadzonymi w ZUS oraz przekazać elektronicznie wnioski o wydanie stosownych zaświadczeń. Za pomocą PUE można także złożyć wnioski o pomoc z tzw. tarczy antykryzysowej - mówi Monika Kiełczyńska, regionalny rzecznik ZUS.

Ważne bezpieczeństwo

Otwarcie sal obsługi klientów odbędzie się zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

- Ze względu na bezpieczeństwo prosimy, aby odwiedzać placówki ZUS tylko wtedy, kiedy jest to niezbędne. Do czasu obowiązywania wytycznych rządowych, odwiedzający powinni posiadać środki ochrony osłaniające nos i usta - dodaje rzecznik.

Obsługa w placówkach ZUS będzie realizowana przy zachowaniu zasady odpowiedniego odstępu między klientami oczekującymi na obsługę (minimum 1,5 metra między osobami). Klienci będą wpuszczani pojedynczo, w zależności od dostępności stanowiska, na którym możliwe jest załatwienie danej sprawy.

Przy stanowisku będzie mogła przebywać tylko jedna osoba. Osoby towarzyszące nie będą mogły podejść do stanowiska razem z osobą obsługiwaną, za wyjątkiem osób towarzyszących osobom z niepełnosprawnością, tłumaczy języka migowego, pełnomocników lub rodzica z dzieckiem.

W poniedziałki placówki ZUS będą dostępne od godz. 8.00 do godz. 18.00, w pozostałe dni robocze od godz. 8.00 do 15.00.

Więcej o:
koronawirus koronowirus radomsko zus zus radomsko

Załączniki

Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE