ZSG nr 2 z Zieloną Flagą

Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 2 w Radomsku został wyróżniony Międzynarodowym Certyfikatem „Zielona Flaga”.

Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 2 w Radomsku został wyróżniony Międzynarodowym Certyfikatem „Zielona Flaga”. Szkoła od dwóch lat bierze jest uczestnikiem programu „Szkoły dla Ekorozwoju”, współpracując m. in. z Fundacją Partnerstwo dla Środowiska.

fot. UM„Zielona Flaga" jest prestiżowym, międzynarodowym tytułem, który nadawany jest szkołom na całym świecie w ramach Programu Eco-Schools, w którym uczestniczy ponad 15.000 szkół z 58 krajów całego świata. Rolę koordynatora krajowego na Polskę pełni Fundacja Partnerstwo dla Środowiska, która jest jako jedyna uprawniona do nadawania Zielonej Flagi.

Placówka należy do wojewódzkiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie. W województwie łódzkim obecnie jest 259 szkół promujących zdrowie. W ramach swoich działań ZSG nr 2 musiał uzyskać certyfikat i w efekcie: realizuje zbiórkę elektrośmieci, makulatury, baterii i innych odpadów, a także bierze udział w programie aktywnej edukacji ekologicznej „Ożywić pola”, zaś wspólnie z radomszczańskimi pszczelarzami w programie „Ratujmy pszczoły”. Ponadto szkoła współpracuje z leśnikami i kołami łowieckimi. W ramach projektu „Przyszkolne tereny zielone” uczniowie pielęgnują ogródek szkolny, a gimnazjaliści od lat są finalistami i laureatami Interdyscyplinarnego Konkursu Ekologiczno-Regionalnego.

Więcej o:
zielona flaga zsg 2 szkoły dla ekorozwoju
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE