ZSE na stażu w Hiszpanii Erasmus+

ZSE na stażu w Hiszpanii Erasmus+ Fot. ZSE

Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Radomsku kończą w ten weekend dwutygodniowy pobyt na stażu zawodowym w hiszpańskiej Granadzie.

Wyjazd  miał na celu zdobycie doświadczenia zawodowego na andaluzyjskim rynku pracy i odbył się w ramach realizowanego przez szkołę projektu „Mobilny start w przyszłość”, który współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej.

W trakcie pobytu praktykanci pracowali w firmach graficznych, fotograficznych i handlowych. W niezwykle przyjaznej atmosferze tworzyli projekty graficzne, brali udział w sesjach fotograficznych  i doskonalili warsztat pracy handlowca.

Po pracy firma goszcząca zapewniła grupie bardzo bogaty program kulturowy. Młodzież miała okazję zwiedzić Malagę i  nadmorską miejscowość Nerja z niesamowitymi jaskiniami i przepięknym „balkonem Europy”.

W tygodniu po pracy odbywały się liczne spacery po najciekawszych zakątkach Granady takich jak Albaicin, Sacromonte czy wizyta w Parku Nauk, wspólne wyjście na flamenco i wyjazd w góry.

Te dwa intensywne tygodnie były dla młodzieży niezwykle ważnym doświadczeniem życiowym i zawodowym. Wielokulturowość, otwartość i europejski wymiar tego przedsięwzięcia z pewnością zaprocentuje w życiu każdego uczestnika.

Za opiekę i koordynację działań na wyjeździe odpowiedzialne były wicedyrektor szkoły Marzena Sommerfeld i koordynator projektu Magdalena Geniusz-Starostka.

Więcej o:
zse radomsko ekonomik radomsko staż erasmus + zse ekonomik
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE