ZPO w Przedborzu lada chwila

ZPO w Przedborzu lada chwila

Niewykluczone, że pierwsi pacjenci trafią do Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego w Przedborzu jeszcze w sierpniu. Łóżka już na nich czekają.

W budynku SP ZOZ w Przedborzu ponownie znajdą pomoc osoby wymagające świadczeń pielęgnacyjnych i opiekuńczych. Przywrócenie istnienia zakładu pielęgnacyjno – opiekuńczego w Przedborzu to kolejny krok Szpitala Powiatowego w Radomsku w wypełnieniu celu strategicznego placówki, obejmującego rozszerzenie usług medycznych dla mieszkańców powiatu radomszczańskiego.

Szpital Powiatowy w Radomsku do konkursu ogłoszonego przez Łódzki Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia zgłosił projekt świadczenia usług pielęgnacyjno – opiekuńczych w budynku, gdzie kiedyś działał zlikwidowany kilka lat temu ZPO w Przedborzu (przy ul. Częstochowskiej 25). Na tego typu usługi oczekuje w Przedborzu i okolicznych gminach wielu potrzebujących.

Już wiadomo, że projekt przygotowany przez radomszczański szpital spełnił wymogi stawiane przez NFZ i wraz z siedmioma innymi podobnymi ofertami z terenu naszego województwa, znalazł się na liście rankingowej. Ostateczne rozstrzygnięcie konkursu zapowiadane jest na 9 sierpnia br. Wstępnie wiadomo, że NFZ przyznał placówce w Przedborzu kontrakt przewidujący finansowanie 28 łóżek, utrzymanie kolejnych siedmiu pacjentów będzie możliwe ze środków wygospodarowanych przez szpital. W sumie więc w Przedborzu będzie miejsce dla 35 obłożnie chorych.

– Czekamy na ostateczne rozstrzygnięcie konkursu i podpisane umowy z NFZ – informuje dyrektor szpitala Piotr Kagankiewicz.

Kolejnym krokiem będzie podpisanie umowy z właścicielem budynku, czyli gminą Przedbórz. Po jej podpisaniu szpital będzie ponosił koszty związane z utrzymaniem obiektu.

Więcej o:
zpo przedbórz nfz zakład przedbórz
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE