Zostań radnym Młodzieżowego Sejmiku Województwa Łódzkiego

Zostań radnym Młodzieżowego Sejmiku Województwa Łódzkiego Fot. ŁUW

Masz pomysły, które mogą być realizowane przez samorząd województwa? Lubisz działać społecznie na rzecz swojego regionu? Chcesz popularyzować idee samorządności wśród młodzieży? Mamy dla Ciebie propozycję – weź udział w konkursie na członków Młodzieżowego Sejmiku Województwa Łódzkiego II kadencji.

Ideą Sejmiku Młodzieżowego jest zaangażowanie obywatelskie młodych mieszkańców regionu w życie społeczne i publiczne województwa. W ten sposób radni „dorosłego” sejmiku zapraszają do dialogu na temat przyszłości Łódzkiego młodsze pokolenie. Liczą na ciekawe inicjatywy i świeże spojrzenie zwłaszcza na inwestycje oraz wydarzenia skierowane do młodych odbiorców.

Młodzi radni wybrani zostaną w drodze konkursu. Mogą w nim wziąć osoby, które  mają od 14 do 21 lat, mieszkają oraz uczą się lub studiują na terenie Łódzkiego (w publicznej lub niepublicznej, szkole podstawowej, ponadpodstawowej, artystycznej, technicznej albo uczelni wyższej).

Zadaniem konkursowym jest przygotowanie pisemnej pracy na temat  „(Pod)różne Łódzkie – moim zdaniem najciekawsze w Województwie jest…”. Na zgłoszenia prac organizatorzy czekają do 30 listopada (środa) do godz. 15.30. Więcej informacji o przebiegu konkursu na tej stronie oraz tej stronie.

W skład Młodzieżowego Sejmiku wejdzie od 17 do 33 członków wybranych na 2-letnią kadencję. 

Więcej o:
sejmik sejmik województwa łódzkiego radni województwo łódzkie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE