Został wypłukany, bo nie był udeptany?

Został wypłukany, bo nie był udeptany? Fot. M. Kołaczkowski

- Z jakimi problemami boryka się dzisiaj szeroko pojęty sport w Radomsku - pytamy Wojciecha Lenka, przewodniczącego Miejskiej Rady Sportu w Radomsku.

- Głównie z jednym, problemem z finansami. Była pandemia, a dzisiaj dochodzi wojna na Ukrainie co skutkuje, że przedsiębiorcy „zakręcili” kurek z pieniędzmi dla stowarzyszeń sportowych. Dzisiaj miejska dotacja dla sportu wynosi 900 tysięcy złotych - zaznacza Wojciech Lenk.

Zalany został nowy kompleks sportowy przy PSP 6 w Radomsku. Zdaniem Wojciecha Lenka, nie wydarzyło się tu nic nadzwyczajnego. Nic nadzwyczajnego?

- To zjawisko naturalne. Budowa takiej płyty, jest budową kopertową. Wierzchołek boiska jest w punkcie gdzie rozpoczynany jest mecz i są spadki, To była nawałnica, mimo że jest drenaż to nie był on w stanie odebrać tę ilość wody – tłumaczy Wojciech Lenk.

A wypływający granulat?

- Granulat jest uzupełnieniem trawy i ten granulat musiał zostać wypłukany, bo nie był dobrze udeptany – stara się przekonywać w rozmowie na portalu Radomsko24.pl Wojciech Lenk.

Jakie jest Twoje zdanie w tym konkretnym temacie? Zapraszamy do komentowania.

W poniedziałek 10 lipca o godzinie 19.45, gościem programu „W Temacie” na portalu Radomsko24.pl, którego gospodarzem jest Irek Staszczyk, będzie Wojciech Lenk, przewodniczący Miejskiej Rady Sportu w Radomsku. 

Więcej o:
w temacie irek staszczyk wojciech lenk
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE