„Zorza” dziękuje klientom za wsparcie i podkreśla, że nadal istnieje. – Walczymy do końca...

„Zorza” dziękuje klientom za wsparcie i podkreśla, że nadal istnieje. – Walczymy do końca... Fot. Google Street View

Jeszcze do niedawna największa sieć spożywcza w Radomsku – PSS „Zorza” borykała się z poważnymi problemami finansowymi. Przedstawiciele spółdzielni podkreślają, że pomimo likwidacji niektórych sklepów – „Zorza” wciąż istnieje. Jednocześnie dziękują klientom za okazane wsparcie.

Sklepy PSS „Zorza” od lat cieszą się dużym zaufaniem radomszczan, którzy każdego dnia robią w nich zakupy. Były to pierwsze samoobsługowe markety spożywcze w Radomsku. Jednak kondycja finansowa spółdzielni znacznie się pogorszyła. A to doprowadziło do likwidacji części sklepów.

Powszechna Spółdzielnia Spożywców „Zorza” wystosowała komunikat, skierowany do klientów w którym tłumaczy, czym spowodowany jest kryzys. I jednocześnie dziękuje za wsparcie.

- Dziękujemy wszystkim Państwu, którzy nas wspierają w działaniach, robiąc nadal zakupy w naszych sklepach. Wbrew nieprawdziwym informacjom, Zorza nadal istnieje. Ostatnie miesiące bardzo wyraźnie pokazały nam na kogo możemy liczyć. Cieszy nas i ogromnie wzrusza, że około 90 proc. partnerów handlowych, doceniając nasze starania, trzyma za nas kciuki, kibicuje i pomaga nam w różny sposób. Tym firmom z Radomska i okolic, które w ciągu kilku miesięcy zapomniały o wieloletniej dobrej a nawet bardzo dobrej współpracy, przesyłamy mnóstwo pozytywnej energii i trzymamy kciuki, aby nigdy nie znalazły się w takim położeniu jak nasze (bo jak wiemy los bywa przewrotny...) – czytamy w komunikacie.

Przedstawiciele „Zorzy” zaapelowali do klientów, by nie zapominali o sklepach tej sieci podczas robienia codziennych zakupów.

- Drodzy Klienci! Jeżeli zależy Wam na uchronieniu, choćby kilku sklepów „Zorzy”, prosimy - nie zapominajcie o nas podczas codziennych zakupów. Nadal można nabyć w naszych sklepach podstawowe artykuły spożywcze. Mięso, drób, wędliny, zamawiamy małymi partiami (często na życzenie Klienta), dzięki czemu mamy towar świeży i dobrej jakości. Na ten moment nie jesteśmy w stanie „zatowarować” się tak jak kiedyś, ale małymi krokami do tego dążymy. Tak naprawdę to Wasza obecność i chęć pomocy nam choćby poprzez podstawowe zakupy, przesądzi o dalszych losach naszej Spółdzielni. Zapewniamy, że będziemy walczyć do ostatnich sił dla tych z Państwa, którzy rozumieją jak ważne jest uchronienie polskiego handlu przed zupełnym wyeliminowaniem przez zachodnie koncerny – podkreśla zarząd PSS „Zorza”.

„Zorza” tłumaczy, że rok 2023 oraz 2024 to zderzenie z niespotykanym dotąd wzrostem kosztów prowadzenia działalności gospodarczej.

- Bezprecedensowy wzrost płacy minimalnej oraz składek pracowniczych, olbrzymi wzrost cen prądu, gazu, ogrzewania miejskiego, czynszów, podatków spowodowały, że nie byliśmy w stanie udźwignąć takich kosztów w dotychczasowej, często przestarzałej formule naszych sklepów. Brak wieloletnich inwestycji pozostawił naszą sieć daleko w tyle za bardzo szybko i mocno rozwijająca się konkurencją. Okres od powstania Spółdzielni do XXI wieku to okres niemal zupełnego braku konkurencji i spokojnego rozwoju firmy, który został wyhamowany przez gwałtowny rozwój obcych sieci handlowych po 2000 roku. Ilość supermarketów, przypadająca na 1 mieszkańca naszego miasta, była największa w Polsce. Włodarze Radomska z radością witali każdy kolejny obcy supermarket, widząc w nim jedynie poszerzenie oferty handlowej dla Klientów, ale nie dostrzegając realnych zagrożeń dla lokalnych sklepów w wyjątkowo nierównej walce o Klienta (...). Mimo wszystko walczymy do końca, nie poddajemy się! A jeśli nam się nie uda z godnością będziemy mogli spojrzeć w lustro i powiedzieć: zrobiliśmy wszystko co było można...

Obecnie w Radomsku funkcjonuje pięć sklepów PSS „Zorza”:

- ul. Batorego 3 (obok przychodni Medyk)
- ul. Targowa 1
- ul. 11 Listopada 14
- ul .Łokietka 9
- ul. Jagiellońska 18a

Więcej o:
radomsko zorza radomsko sklepy sklepy zorza pss zorza radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE