Zorganizowali w lesie grilla. Byli pod wpływem alkoholu, naruszyli przepisy epidemiologiczne

Zorganizowali w lesie grilla. Byli pod wpływem alkoholu, naruszyli przepisy epidemiologiczne

W nocy z piątku na sobotę dyżurny radomszczańskiej komendy policji kilkakrotnie odebrał zgłoszenia dotyczące młodych osób zakłócających ciszę nocną oraz „szalejących” samochodami po okolicy.

Przed godz. 2.00 w Kletni policjanci zauważyli osobowego opla, którego zatrzymali do kontroli. Pojazdem kierowała 21-letnia mieszkanka gm. Kamieńsk, a pasażerem pojazdu był 22-letni mieszkaniec gm. Gomunice.

- Oboje zachowywali się głośno i arogancko. Zapytani o powód podróżowania oświadczyli, że byli ze znajomymi na grillu w lesie, gdzie spożywali alkohol. W pojeździe znajdowała się duża ilość butelek po piwie, tacki do grilla, kiełbasa i przyprawy. Mężczyzna nie chciał słuchać policjantów, opuszczał pojazd z niezasłoniętą twarzą, twierdząc że nie przejmuje się zakazami i sankcjami, a jadł i pił będzie, gdzie mu się podoba. Za swoje zachowanie został ukarany mandatem karnym. O zachowaniu kobiety i mężczyzny naruszającym nakazy i zakazy związane z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się koronowirusa zostanie poinformowany inspektorat sanitarny celem rozważenia nałożenia na nich kary administracyjnej. Ponadto kobieta podróżowała bez prawa jazdy przy sobie, bez aktualnych badań technicznych pojazdu, bez gaśnicy i trójkąta ostrzegawczego, za co policjanci ukarali ją mandatami karnymi – wyjaśnia Wojciech Auguścik z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Więcej o:
policja radomsko kpp pijany kierowca
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE