Żółta naklejka. Koło ratunkowe dla kierowcy

Żółta naklejka. Koło ratunkowe dla kierowcy Fot. Bezpieczny przejazd

Kiedy kierowca samochodu w wyniku brawury lub nieprzestrzegania przepisów utknie pomiędzy rogatkami albo jego pojazd zostanie unieruchomiony na przejeździe kolejowo-drogowym, każda sekunda jest na wagę złota. Ten drogocenny czas daje kierowcom flagowy projekt PKP Polskich Linii Kolejowych S.A., czyli #ŻółtaNaklejkaPLK.

Od 3 lat każdy przejazd w Polsce, zarządzany przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. jest dodatkowo oznakowany – posiada indywidualny numer identyfikacyjny. Żółte Naklejki znajdują się na napędach rogatek lub na krzyżach świętego Andrzeja od strony torów. Na każdej takiej naklejce umieszczony został indywidualny numer identyfikacyjny przejazdu składający się z 9 cyfr. Przedstawione w ten sposób informacje pozwalają na precyzyjną identyfikację lokalizacji przejazdu lub przejścia.

Jak to działa?

1. Samochód zostaje unieruchomiony na przejeździe.
2. Kierowca dzwoni na numer alarmowy 112, zgłasza zagrożenie i podaje indywidualny numer identyfikacyjny przejazdu, znajdujący się na Żółtej Naklejce.
3. Operator 112 dzwoni do ekspozytury PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.
4. Ekspozytura wydaje polecenie wstrzymania ruchu lub ograniczenia prędkości pociągów.
5. Zostaje wstrzymany ruch / wprowadzone ograniczenie prędkości pociągów w obrębie właściwego przejazdu, dzięki informacjom podanym na Żółtej Naklejce.

Informacje: Bezpieczny przejazd

Więcej o:
żółta naklejka koło ratunkowe kierowcy żółta naklejka radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE