Znakomity występ radomszczańskiego zespołu wyścigowego „BTC Maszyny” na torze w Poznaniu

Znakomity występ radomszczańskiego zespołu wyścigowego „BTC Maszyny” na torze w Poznaniu Fot. arch. BTC Maszyny

Od 3 do 5 lipca, torze Poznań odbywała się 1. i 2. runda Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski, w wyścigach sprinterskich oraz 1. runda Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski Endurance - wyścigi długodystansowe. W zawodach startował radomszczański zespół wyścigowy „BTC Maszyny”, notując znakomite rezultaty.

Zespół wyścigowy „BTC Maszyny” przygotował auto do jednej z najmocniejszych kategorii -  klasy pojemnościowej do 3500cm3 - VW Golf TCR, które w dwóch wyścigach sprinterskich prowadził Łukasz Stolarczyk (wicemistrz Polski z 2019roku), gdzie zajął trzecie miejsce w pierwszym wyścigu oraz pierwsze miejsce w drugim wyścigu.

Natomiast w wyścigu Endurance, Golfa prowadzili na zmianę radomszczanin Łukasz Stolarczyk oraz rzeszowianin Bartosz Groszek dojeżdżając do mety na drugim miejscu i ustępując na dystansie dwóch godzin jedynie, znacznie bardziej zaawansowanemu technologicznie pojazdowi Hyundai i30 TCR.

Po dwóch pierwszych rundach wyścigów sprinterskich, WSMP Łukasz Stolarczyk zajmuje 2. miejsce w klasie D4 -3500, zarówno w wyścigach sprinterskich jak i w wyścigach długodystansowych Endurance.

Następne eliminacje WSMP, odbędą się na torze Poznań w dniach 28-30 sierpnia 2020. Tymczasem zespół „BTC Maszyny” przygotowuje się do startu w FIA CEZ Endurance - wyścigach długodystansowych strefy środkowo-europejskiej oraz TCR Eastern Europe - Mistrzostwach Europy Wschodniej w wyścigach samochodów turystycznych. Pierwsza runda obu serii odbędzie się już za trzy tygodnie na torze w chorwackiej Rijece.

Więcej o:
btc maszyny wyścigi radomsko tor poznań
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE