Znaczenie toczenia CNC w przemyśle

Znaczenie toczenia CNC w przemyśle

Elementy toczone produkowane są w oparciu o wysokowydajne technologie CNC z wykorzystaniem automatów tokarskich. Usprawniony proces produkcyjny półfabrykatów pozwala na regularną wymianę poszczególnych elementów instalacji, maszyn i innych mechanizmów. Współczesny przemysł nie istniałby bez elementów toczonych i zaawansowanej metody obróbki skrawaniem jaką jest toczenie CNC - dowiedz się dlaczego!

Specyfika i znaczenie elementów toczonych

Jak wynika z definicji detale toczone powstają w wyniku usuwania nadmiaru materiału z obrabianego przedmiotu. Ten sposób obróbki pozwala wyprodukować element zgody z projektem technicznym - wykluczając brak precyzji wykonania. Ten rodzaj elementów powstaje zarówno w jednostkowej, jak i małoseryjnej produkcji - w zależności od potrzeb klienta i zaplecza technologicznego danej firmy. Wśród przykładów elementów toczonych wymienić można m.in. uchwyty, wsporniki, drążki, rączki, a także szereg innych części specjalistycznych maszyn i ich mechanizmów.

Przemysł korzysta z nowoczesnych, precyzyjnych i wysokowydajnych metod obróbki materiałów w celu zoptymalizowania i przyspieszenia procesu produkcyjnego. Toczenie CNC pozwala na oszczędność finansową, choćby przez wzgląd na to, że wystarczy jeden pracownik obsługujący urządzenie tokarskie, aby stworzyć całą serię produktów. Przemysł ceni sobie rozwiązania, które pozwalają na uzyskanie powtarzalności procesu produkcyjnego.

Zastosowanie toczenia CNC - gdzie można spotkać elementy toczone?

Elementy toczone można spotkać w dziesiątkach branży, a w tym w:

• motoryzacji,
• meblarstwie,
• rolnictwie,
• czy branży dekoracyjnej.

Jak wygląda proces toczenia CNC?

Proces toczenia CNC rozpoczyna się od wprowadzenie projektu elementu lub konkretnej serii produkcyjnej. Projekt ten można opracować zarówno poza sterownikiem maszyny, jak i bezpośrednio na nim. Toczenie CNC jako zaawansowaną technologicznie metodą obróbki skrawaniem wykorzystującą w trakcie obrabiania materiału nóż tokarski. Ideą tej metody jest połączenie liniowego ruchu narzędzia i ruchu obrotowego, w który wprawiamy przedmiot. W skrócie - przedmiot obrabiany wprawiany jest w ruch, a nóż tokarski pozostaje w bezruchu.

Elementy toczone - nieograniczone możliwości

Automatyzacja i ogrom możliwości procesu produkcji elementów toczonych jest możliwa dzięki specyfice pracy automatów tokarskich. Ten rodzaj urządzeń pozwala na zmianę średnicy obrabianego przedmiotu dzięki pracy nad obrabianym przedmiotem wzdłuż osi przedmiotu. Poza zmianą średnicy, toczenie CNC pozwala na uzyskanie elementów o skomplikowanych krzywiznach. Wystarczy, że ruch roboczy narzędzia odbywa się w obu kierunkach, a możemy uzyskać powierzchnię walcowatą, stożkową czy kulistą.

Jeżeli poszukujesz firmy, która zajmuje się produkcją elementów toczonych https://lomapolska.pl/elemety-toczone zgodnych z indywidualnym projektem klienta - zapoznaj się z ofertą firmy LOMA Polska. Firma ta jest producentem posiadającym wieloletnie doświadczenie w obróbce skrawaniem, dokładając wszelkich starań, aby zadowolić klienta.

 

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE