Zmienne szczęście tenisistów

Wygrana tenisistek, przegrana tenisistów, to efekt ligowych spotkań zawodników UMLKS Radomsko.

Wygrana tenisistek, przegrana tenisistów, to efekt ligowych spotkań zawodników UMLKS Radomsko.
Przy stole (w głębi) Oliwia Kowalska, podczas swojego spotkania
W sobotę, 16 listopada, w radomszczańskiej hali III ligowy UMLKS Radomsko podejmował Stomil Bełchatów i niespodziewanie przegrał 4-6. Punkty dla radomszczan zdobyli: Przemysław Nowak i Bogdan Kokosiński po 1,5, oraz Paweł Kozera i Krzysztof Wieczorek po 0,5 pkt.

Dzień później zdecydowanie lepiej zaprezentował się zespół kobiet występujący w II lidze. Nasze panie  pokonały zespół Pong Wieluń 7-3. Punkty zdobyły - Kinga Molka 2,5 - Ola Niemiec i Kinga Musiał po 1,5, Patrycja Mazurek po 0,5 oraz Dominika Pluta 1.

Po rozegranych spotkaniach kilka słów o ligowych występach powiedział portalowi Radomsko24.pl, opiekun tenisistów, Jacek Kawka. - Szkoda, że nasi panowie nie wykorzystali szansy i przegrali ze Stomilem. Byliśmy zdecydowanym faworytem, ale tego dnia wszyscy zagrali słabsze gry. Obecnie zajmujemy 6. miejsce i nie jest to tragedia. W następnych kolejkach liczę na punkty, które dadzą miejsce w upragnionej pierwszej 6 - mówił.

Trener Kawka zadowolony jest jak zawsze z występów tenisistek, które doskonale sobie radzą w II lidze. - Dobrze natomiast zagrały nasze "młode" panie i  wygrały pewnie z Wieluniem. Wynik mógłby być wyższy, lecz w ostatnich dwóch grach dałem szansę gry młodszym zawodniczkom. Miłą niespodziankę sprawiła Dominika Pluta, która wygrała swoją gre. Najmłodsza Oliwia Kowalska też powalczyła dzielnie, mimo przegranej - powiedział

W najbliższy piątek 22 listopada, godz. 17.30, UMLKS Radomsko zagra z Pongiem Wieluń, a w sobotę z UKS Bednary o  16.00. Na oba spotkania w radomszczańskiej hali sportowej serdecznie zapraszamy kibiców tenisa stołowego.

Natomiast utalentowana młodziczka Oliwia Kowalska zagra w II Grand Prix Polski młodziczek, które odbędzie się  w Warszawie w dniach  23-24 listopada.

Więcej o:
umlks tenis zawody puchar mistrzostwa tenis stołowy
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE