Zmiany w segregacji śmieci. Nowe frakcje: popiół, odzież i tekstylia

Zmiany w segregacji śmieci. Nowe frakcje: popiół, odzież i tekstylia

Od 1 stycznia Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Radomsku rozpoczyna odbiór nowych frakcji odpadów: popiół oraz tekstylia i odzież.

Odpady te będą odbierane w terminach określonych w harmonogramach odbioru, które zostały dostarczone do tych mieszkańców Radomska, którzy zgłosili deklarację do Urzędu Miasta. Harmonogram dostępny także poniżej.

W okresie zimowym popiół odbierany będzie w miesiącach: styczeń, luty, marzec, kwiecień, październik, listopad, grudzień, a w okresie letnim w miesiącu lipcu. W ostatnich tygodniach roku do mieszkańców, którzy złożyli w Urzędzie Miasta deklarację odbioru popiołu trafiły też pojemniki (kolor ciemnoszary) na jego odbiór.

Należy pamiętać, że do pojemnika na popiół wrzucać należy jedynie zimny (wystudzony) popiół.

Kolejną frakcją odpadów komunalnych są tekstylia i odzież.

Odpady te odbierane będą w workach bezbarwnych osiem razy w roku wraz z odpadami wielkogabarytowymi, zużytym sprzętem elektryczno-elektronicznym oraz zużytymi oponami w terminach określonych w harmonogramie, po wcześniejszym zgłoszeniu do siedziby przedsiębiorstwa.

Do worka na tekstylia i odzież wrzucamy: odzież, buty, obrusy, pościel, firany, zasłony, chusty, szale, torebki, plecaki, kołdry, poduszki i koce.
Nie wrzucamy: pampersów, dywanów, chodników, wykładzin, parasoli, odzieży zanieczyszczonej substancjami niebezpiecznymi i tapicerki samochodowej.

Więcej o:
pgk pgk radomsko segregacja śmieci segregacja pgk radomsko

Załączniki

harmonogram.pdf

Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE