Radomsko, Łódzkie 17.0o Czwartek, 22 Sierpnia 2019

Zmiany w budżecie miasta Radomska

Miasto
Beata Januszewska

Temat współfinansowania z powiatem radomszczańskim wprowadzenia sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Tysiąclecia i Prymasa Wyszyńskiego, znalazł się również na miejskiej komisji rozwoju miasta i planowania przestrzennego, 18 kwietnia. Radni zapoznali się ze zmiany w budżecie na 2019 rok. M.in. dodatkowe 400 tys. zł ma być przeznaczone na remont sali obrad.

Instalacja sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Tysiąclecia i Prymasa Wyszyńskiego, również była tematem rozmów wśród miejskich radnych. Miasto chce na tą inwestycję przeznaczyć połowę kwoty, czyli 150 tys. zł. Drugą stroną finansującą będzie Powiat Radomszczański. Wszyscy radni jednogłośnie byli zdania, że zmiany na tym skrzyżowaniu powinny zostać wprowadzone. Jednak dla Łukasza Więcka lepszym rozwiązaniem było by rondo.

- Moim zdaniem światła zawsze ograniczają ruch, dlatego też jestem za rondem. Powinniśmy tworzyć serią rond i wtedy dopiero będziemy mogli mówić o płynności ruchu w mieście. Idziemy teraz trochę na łatwiznę, instalując tam światła. Ale zdecydowanie jestem za tym żeby poprawić to skrzyżowanie
- mówił Łukasz Więcek.

Ostatecznie po wysłuchaniu argumentów prezydenta Jarosława  Ferenca, radni jednogłośnie zagłosowali za pozytywnym przyjęciem zmian w budżecie.

Jakie jeszcze zmiany wprowadzone zostały w budżecie? Mówiła o nich skarbnik Mariola Wypych.

- Największa zmiana to jest zabezpieczenie środków na zakup gruntów, przede wszystkim w pasach drogowych, gdzie będą drogi przebudowywane. To jest ulica Spacerowa, Kraszewskiego i Kolbego. Jak również na wykup terenów przy ulicy Reymonta z przeznaczeniem na parking, jest to kwota 2 mln zł, którą wprowadzimy na najbliższej sesji za zgodą radnych do budżetu. Ponadto 150 tys. zł pomocy finansowej dla powiatu na budowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulicy Wyszyńskiego i Tysiąclecia oraz 400 tys. zł przeznaczamy na remont sali obrad Urzędu Miasta. Zakres remontu sali obrad jest dopiero ustalany. W ramach termomodernizacji urzędu, która będzie realizowana w tym roku w ramach programu unijnego będzie wykonana klimatyzacja. Natomiast prace remontowe obejmą wymianę okładzin ściennych, będzie zdjęta boazeria, będą nowe gładzie, będzie obniżony sufit i nowa organizacja sali, w tym nowe meble.

Ostateczne decyzje zapadną na sesji rady miejskiej, która odbędzie się 24 kwietnia.

komentarze