Zmarła Mirosława Łęska

Zmarła Mirosława Łęska

Smutna informacja. W wieku 75 lat zmarła Mirosława Łęska.

Mirosława Łęska była współzałożycielką Gazety Radomszczańskiej, przez wiele lat pełniła funkcję dyrektora Fundacji Inicjatyw Kulturalnych w Radomsku. Celem stworzenia FIK było popieranie wszelkich inicjatyw kulturalnych, edukacyjnych i społecznych a przede wszystkim pomoc materialna i rzeczowa uczniom i studentom utalentowanym artystycznie znajdującym się w trudnych warunkach materialnych lub życiowych oraz stwarzanie im, w miarę możliwości, warunków rozwoju ich talentów.

- Dziś odeszła moja Mama. Przez wiele lat była szefową Fundacji Inicjatyw Kulturalnych i redaktorem naczelnym Gazety Radomszczańskiej. Całe życie pomagała innym. Nie chciała się położyć pod respirator, bo uważała, że może być potrzebny komuś młodszemu. Zmarła na COVID-19 – napisał na Twitterze, syn Jacek Łęski, dziennikarz TVP.

- Wspaniały, ciepły człowiek. Dziś coraz mniej jest tych, którzy potrafią słuchać... a do takich Pani Mira niewątpliwie należała. Młodzi zawdzięczają jej swoje sukcesy. Potrafiła wykrzesać w młodym człowieku iskrę do działania, rozbudzić miłość do pasji i ją rozwijać - tak Mirosławę Łęską wspomina Irek Staszczyk.

Więcej o:
mirosława łęska zmarła mirosława łęska
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE