Zmagali się z ortografią i interpunkcją

153 osoby wzięły udział w XIII edycji Konkursu Ortograficznego "Milość pisze się Jezus". Konkurs zorganizowano w piątek 29 października w Miejskim Domu Kultury w ramach Dni Kultury... ››

153 osoby wzięły udział w XIII edycji Konkursu Ortograficznego "Milość pisze się Jezus". Konkurs zorganizowano w piątek 29 października  w Miejskim Domu Kultury w ramach Dni Kultury Chrześcijańskiej.

 

Niełatwy tekst dyktanda przygotował dr Paweł Binek, językoznawca z Wrocławia. Dyktando odbyło się w trzech etapach - w pierwszym wzięli udział wszyscy zgłoszeni do konkursu, w drugim - 10 osob z najmniejszą liczbą popełnionych błędów, w finale spotkało się natomiast pięciu najlepszych.

 

Najlepiej z dyktandem poradziła sobie Klaudia Kusek z I LO. II miejsce zajął Krzysztof Karliński z II LO, III - Klaudia Kaczmarek z I LO w Wieluniu, IV - Kamil Tymiński z ZSG 3, V - Katarzyna Kwasek z II LO.

 

Miło nam poinformować, że Kasia Kwasek jest członkiem redakcji naszego portalu! Gratulujemy szczególnie mocno!

 

- Natrudniejsze były zapożyczenia z francuskiego i innych języków, w tekście dyktanda było też wiele słów których nawet nie jestem w stanie teraz przytoczyć. Poza tym całe dyktando było naszpikowane przecinkami, a zdania były baaardzo wielokrotnie złożone. Więc nie było łatwo! - mówi Kasia.

Więcej o:
dyktando mdk dni kultury chrześcijanskiej
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE