Złote Gody w Radomsku. 18 par odebrało Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie

Złote Gody w Radomsku. 18 par odebrało Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie Fot. UM Radomsko

W sobotę 12 października 2024 r., w Urzędzie Miasta w Radomsku odbyła się uroczystość upamiętniająca niezwykły jubileusz – Złote Gody, czyli 50-lecie małżeństwa. Tego dnia 18 par małżeńskich zostało uhonorowanych Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

To szczególne wyróżnienie jest symbolem uznania dla osób, które przez pół wieku trwały przy sobie w małżeńskiej miłości i wzajemnym szacunku. Przez te wszystkie lata, każda z par z pewnością zmierzyła się z licznymi wyzwaniami – od trudnych chwil, przez momenty zwątpienia, po codzienne troski. Jednak Złote Gody to także przypomnienie, że wszystkie te trudności są częścią wspólnej podróży, której towarzyszyło również wiele pięknych chwil, radości i miłości, które trzymały ich razem.

Podczas uroczystości, prezydent Radomska – Jarosław Ferenc złożył jubilatom serdeczne gratulacje oraz wyraził podziw dla ich wytrwałości i oddania.

Małżonkowie z rąk prezydenta Jarosława Ferenca otrzymali medale przyznawane przez Prezydenta RP, które stanowią symbol uznania za zasługi dla rodziny i społeczeństwa. Listy gratulacyjne wręczyła Wioletta Pal – wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Radomsku.

- Każdy dzień Waszego życia to bogata i piękna karta historii Waszej rodziny. Wasze starania, by stale umacniać zawarty przed laty przez Państwa związek zasługują na najwyższy szacunek i uznanie – mówiła Małgorzata Morawska, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Radomsku.

Po oficjalnej części przyszedł czas na wspólne zdjęcia, gratulacje oraz toast za kolejne wspólne lata. Jubilaci wysłuchali również koncertu w wykonaniu Beaty Garbarz-Hebdy oraz Pawła Hebdy.

Dla par, które świętowały swój złoty jubileusz, była to wyjątkowa chwila pełna wzruszeń i refleksji. Wiele z nich wspominało początki swojej wspólnej drogi, pierwsze spotkania, ślub i narodziny dzieci. Ale wspomnienia te łączyło jedno – przekonanie, że prawdziwa miłość jest w stanie przetrwać wszelkie przeciwności losu.

Złote Gody to nie tylko symbol przeżytych razem lat, ale również dowód na to, że małżeństwo to nieustanna praca nad relacją, szacunek i wzajemne zrozumienie. Wspólne życie, choć pełne wyzwań, staje się bogatsze o doświadczenia, które umacniają więzi i sprawiają, że mimo upływu czasu, miłość może być coraz silniejsza.

Odznaczone zostały następujące osoby:

  1. Anna Aksman i Bogdan Aksman
  2. Maria Bula i Wacław Bula
  3. Henryka Cieciura i Stanisław Cieciura
  4. Krystyna Cieciura i Jan Cieciura
  5. Józefa Domagała i Piotr Domagała
  6. Irena Drogosz i Alojzy Drogosz
  7. Halina Herod i Tadeusz Herod
  8. Joanna Klekot i Wojciech Klekot
  9. Bogusława Klekowska i Jakub Klekowski
  10. Danuta Koper i Zdzisław Koper
  11. Barbara Martela i Krzysztof Martela
  12. Krystyna Popiołek i Eugeniusz Popiołek
  13. Danuta Rybak i Roman Rybak
  14. Czesława Sroczyńska i Jan Sroczyński
  15. Grażyna Stefani i Włodzimierz Stefani
  16. Halina Śliwakowska i Marek Śliwakowski
  17. Janina Śliwińska i Zbigniew Śliwiński
  18. Zofia Kowalska-Tkacz i Dariusz Tkacz

Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przekazane zostały także dla Jubilatów: Zofii Szczepaniec i Mieczysława Szczepaniec, którzy nie mogli uczestniczyć w sobotniej uroczystości.

Więcej o:
radomsko złote gody medale długoletnie pożycie małżeńskie uroczystość urząd miasta radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE