Złodzieje katalizatorów zatrzymani. Kradli m.in. na terenie pow. radomszczańskiego

Złodzieje katalizatorów zatrzymani. Kradli m.in. na terenie pow. radomszczańskiego Fot. KMP Piotrków Tryb.

Piotrkowscy policjanci zatrzymali trzy osoby, które kradły katalizatory samochodowe. Przestępcze trio usłyszało już zarzuty, a prokurator zastosował wobec nich dozór policyjny. O ich dalszym losie zadecyduje sąd. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

10 maja 2021 roku po godzinie 1:00 w nocy, na jednym z piotrkowskich osiedli policjanci zatrzymali do kontroli citroena. Podczas sprawdzania danych pojazdu okazało się, że posiada on założone tablice rejestracyjne, które należą do innego citroena a ich kradzież zgłoszona była w połowie kwietnia 2021 roku. Mundurowi przeszukali pojazd. W bagażniku odnaleźli tablice rejestracyjne należące do przeszukiwanego pojazdu oraz wycięty katalizator i narzędzia.

- Kierowca nie potrafił wytłumaczyć posiadania katalizatora oraz podmienionych tablic. 25-latek oraz 24-letnia pasażerka zostali zatrzymani i trafili do policyjnej celi. Policjanci dokładnie sprawdzali z jakiego pojazdu katalizator został wycięty oraz czy przestępczy duet dokonywał innych kradzieży. Po dokładnej analizie wszystkich informacji okazało się, że w kradzieżach brała jeszcze udział 20-letnia mieszkanka Radomska, która również została zatrzymana. Policjanci sprawdzali wszystkie zebrane tropy – mówi ASP. Izabela Gajewska z Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Tryb.

Okazało się, że przestępcze trio działało na terenie Piotrkowa i powiatu piotrkowskiego, Bełchatowa, Radomska oraz powiatu radomszczańskiego.

25-latek łącznie dokonał 16 kradzieży katalizatorów, 24-latka brała udział w trzech kradzieżach, a 20-latka w dwóch. Wszyscy już usłyszeli zarzuty, a wobec nich prokurator zastosował dozór policyjny. 25-latek odpowie również za kradzież tablic rejestracyjnych.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

Więcej o:
policja piotrków katalizatory złodzieje zatrzymanie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE