Złodziej zatrzymany

Złodziej zatrzymany

32-letni mężczyzna, który ukradł turystyczny plecak w pociągu relacji Bielsko Biała – Białystok został zatrzymany przez policjantów 9 stycznia 2019 roku i doprowadzony do komendy. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Zawiadomienie w sprawie kradzieży plecaka oraz innych znajdujących się w nim przedmiotów m.in. laptopa zostało złożone 29 października 2018 roku. Pokrzywdzony straty oszacował na blisko 4 tysiące złotych. Do ustalenia sprawcy przyczyniło się nagranie z monitoringu zainstalowanego w pociągu. Na zabezpieczonym nagraniu widać, jak pokrzywdzony wsiada do pociągu i pozostawia swój bagaż w schowku. Następnie na stacji kolejowej w Radomsku inny mężczyzna zabiera ów plecak i opuszcza pociąg.

Sprawca tego przestępstwa to 32-letni mieszkaniec gminy Wielgomłyny. Zatrzymany podczas przesłuchania przyznał się do kradzieży i opowiedział o okolicznościach tego zdarzenia. Nie przedstawił logicznego wytłumaczenia swojego zachowania.

Za takie zachowanie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd zazwyczaj orzeka karę grzywny oraz obliguje sprawcę do naprawienia szkody.

Więcej o:
policja radomsko złodziej kradzież
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE