Złodziej upodobał sobie jedną markę sklepową

Złodziej upodobał sobie jedną markę sklepową Fot. KPP Radomsko

Policjanci z Kamieńska zakończyli złodziejski maraton 39 – latka. Mężczyzna w jednym dniu dokonał kradzieży produktów spożywczych i kosmetycznych na kwotę ponad 1500 złotych. Upodobał sobie sklepy jednej sieci na terenie powiatu radomszczańskiego. Mężczyzna usłyszał już prokuratorskie zarzuty. Za przestępstwo kradzieży grozi mu kara do 5 lat więzienia.

2 stycznia 2023 roku policjanci z kamieńszczańskiego komisariatu otrzymali zgłoszenie o kradzieży w jednym z dyskontów spożywczych. Na miejscu pracownik ochrony wskazał mężczyznę ujętego na złodziejskim procederze.

- W dalszej rozmowie policjanci nabrali podejrzeń, że dzisiejsza kradzież to nie jedyne przewinienie 39-latka. Postanowili więc przeszukać jego samochód. W środku znaleźli artykuły, które - jak się okazało - pochodzą z takiego samego dyskontu sieciowego, co w Kamieńsku. Mundurowi szybko ustalili, że 2 stycznia 2022 roku, 39 – letni mieszkaniec powiatu częstochowskiego nie zapłacił również za zakupy w sklepie w Radomsku – relacjonuje Agnieszka Kropisz z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. W tym czasie trwały dalsze ustalenia, które potwierdziły kradzieże dokonane przez niego jeszcze w trzech sklepach tej samej sieci.

- W sumie pięć placówek handlowych jednego dnia odnotowało wizytę zatrzymanego mieszkańca powiatu częstochowskiego, który nigdzie nie zapłacił za zakupy. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie złodziejowi sklepowemu prokuratorskich zarzutów – mówi Agnieszka Kropisz.

Za przestępstwo kradzieży grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Więcej o:
policja radomsko złodziej zatrzymanie kamieńsk
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE