Złoci Małżonkowie uhonorowani medalami

Złoci Małżonkowie uhonorowani medalami Fot. UM Radomsko

W piątek, 16 września 2022 r. w Urzędzie Miasta w Radomsku odbyła się uroczystość wręczenia „Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”. Dekoracji Jubilatów, w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, dokonał Prezydent Miasta Radomska Jarosław Ferenc.

Na mocy ustawy z dnia 16 października 1992 roku o orderach i odznaczeniach specjalnym medalem przyznanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” odznaczonych zostało 10 par małżeńskich.

Odznaczone zostały następujące osoby:

  1. Pani Maria Kosendek i Pan Zbigniew Kosendek
  2.  Pani Jadwiga Lamek i Pan Jerzy Lamek
  3. Pani Halina Marcinkowska i Pan Andrzej Marcinkowski
  4. Pani Anna Osumek i Pan Andrzej Osumek
  5. Pani Krystyna Otolińska i Pan Jan Otoliński
  6. Pani Krystyna Włoszczyńska i Pan Mieczysław Włoszczyński

Medalem „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” odznaczeni zostali także Małżonkowie, którzy z uwagi na stan zdrowia (pobyt w szpitalu, sanatorium) nie mogli uczestniczyć w uroczystości w Urzędzie Miasta Radomska w dniu 16 września br. Medale „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” zostaną przekazane wskazanym Parom indywidualnie.

  1. Pani Henryka Bareła i Pan Jan Bareła
  2. Pani Zofia Iskrzyńska i Pan Paweł Iskrzyński
  3. Pani Janina Łyczko i Pan Czesław Łyczko
  4. Pani Krystyna Sobczyk i Pan Witold Sobczyk

To jedyne odznaczenie rangi państwowej nadawane przez Prezydenta RP, które otrzymać można wyłącznie we dwoje- nagroda za wytrwałość w miłości i wierności złożonej 50 lat temu przysiędze.

Dekoracji Jubilatów, w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, dokonał Prezydent Miasta Radomska Jarosław Ferenc, który przekazał Jubilatom życzenia, listy gratulacyjne oraz upominki. Gratulacje złożyła także Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Radomsku Jadwiga Łysik, która przekazała Jubilatom legitymacje z Kancelarii Prezydenta RP. Uroczystość uświetnił występ Beaty Garbarz-Hebdy i Pawła Hebdy.

Więcej o:
radomsko złote gody złote gody radomsko pary małżeńskie odznaczenia usc radomsko urząd miasta radomsko medale
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE