Zło dobrem zwyciężaj

W sobotę, 14 października w Miejskim Domu Kultury w Radomsku odbyły się przesłuchania uczestników XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego im. ks. J. Popiełuszki „Zło dobrem zwyciężaj”.

Konkurs to impreza otwarta, skierowany jest do wykonawców, którzy ukończyli 15 lat. Jednak oprócz młodych adeptów sztuki recytatorskiej, nie zabrakło osób w sile wieku. Niektórzy przyjechali do Radomska z odległych miejsc.

Konkurs przeprowadzony został w formie czterech turniejów: recytatorskiego, poezji śpiewanej, „wywiedzione ze słowa” i „teatru jednego aktora”. Przesłuchania poprzedziło uroczyste złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą patrona konkursu (Kościół św. Lamberta) oraz występ zespołu ICHTIS z Radomska (sala kameralna MDK).

Wyniki:

Turniej Poezji Śpiewanej:

I miejsce - Anna Stefaniak z Grupy „Wokalne Interpretacje z MDK w Radomsku, przygotowana przez Beatę Garbarz - Hebdę
II miejsce – Maria Markiewicz z II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku, przygotowana przez Annę Klimczak – Lizak i Violettę Ojrzyńską .

Wyróżnienia: Natalia Stawiarska ze Stowarzyszenia Teatr Źródło w Radomsku, przygotowana przez Danutę Zawadzką.

Turniej „Wywiedzione ze słowa”:

W tej kategorii przyznano tylko III miejsce. Nagroda powędrowała do Natalii Wężyk z Młodzieżowej Grupy Teatralnej „Rekwizytornia Teatr” z MDK w Radomsku. Laureatkę  przygotowała Anita Pawlak Zygma.

Wyróżnienia: Anna Stolarczyk z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 9 w Radomsku, przygotowana przez Martę Margołę, Maja Bujacz z II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku, przygotowana przez Marzannę Lempart.

Turniej Recytatorski:

I miejsce – Karol Mazurek ze Sceny Poezji z MDK w Radomsku, przygotowany przez Małgorzatę Wesołowską.

II miejsce – Patrycja Alama z Kina za Rogiem w Radomsku , przygotowana przez Anitę Pawlak Zygmę.

III miejsce ex aequo – Mikołaj Malicki ze Sceny Poezji z Miejskiego Domu Kultury w Radomsku, przygotowany przez Małgorzatę Wesołowską  i Nikola Tkacz z Uniwersytetu Łódzkiego.

Wyróżnienia:
Michał Cienkowski z I Liceum Ogólnokształcącego w Piotrkowie Trybunalskim, przygotowany przez Elżbietę Misiak - Iwańską, Julita Podolska z II Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku, przygotowana przez  Żanetę Łęczycką, Aleksandra Tomczyk z Miejskiego Domu Kultury w Opocznie, przygotowana przez Annę Przygodzką.

Organizatorem konkursu jest Miejski Dom Kultury w Radomsku przy wsparciu Miasta Radomsko i Zarządu Regionu Ziemi Łódzkiej NSZZ „SOLIDARNOŚĆ”.

Więcej o:
jerzy popiełuszko konkurs recytatorski mdk
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE