Radomsko, Łódzkie 0.3o Poniedziałek, 27 Stycznia 2020
ważne informacje
  • 12:01 Dni Radomska 2020. Wystąpią Ronnie Ferrari, Lady Pank i B.R.O czytaj dalej
Agencja Muza_koncert 12 marca

Zlikwidowana plantacja marihuany

Alert 112
Beata Januszewska

Policjanci z Radomska w październiku br. czterokrotnie zadali cios przestępczości narkotykowej. Zlikwidowali uprawę konopi indyjskiej oraz zatrzymali trzech mężczyzn posiadających przy sobie marihuanę i amfetaminę. Mężczyźni różnie tłumaczyli się skąd posiadają narkotyki. Jeden z nich mówił, że narkotyki znalazł na chodniku, a drugi, że na łące.

W październiku 2019r. monitorując środowisko przestępcze, radomszczańscy policjanci uzyskali informacje dotyczące produkcji narkotyków. Aby je sprawdzić, przeszukali lasy w okolicy Radomska i Gomunic. Znaleźli tam plantację konopi indyjskich. Plantacja znajdowała się w miejscu trudno dostępnym, a same rośliny zabezpieczone były siatką ogrodniczą. Policjanci zabezpieczyli do dalszych badań 34 rośliny w różnej fazie wzrostu. Dzięki działaniom policjantów na rynek nie trafi ponad 2000 porcji konsumenckich marihuany.

Kolejna sprawa dotyczy 25-letniego mieszkańca gminy Kodrąb, który pod wpływem narkotyków urządził w domu awanturę. Interweniujący policjanci znaleźli przy mężczyźnie kilka porcji marihuany, a na laptopie rozsypane dwie „ścieżki” amfetaminy.

W drugiej połowie miesiąca kryminalni zatrzymali dwóch mieszkańców Radomska w wieku 16 i 23 lat. Przy starszym znaleziono 3 „dilerki” z marihuaną, a młodszy posiadał przy sobie tzw. „młynek” i fifkę. 23-latek oświadczył, że narkotyki znalazł na chodniku. Jego młodszy kolega zmielił je i część z nich wysypał.

24 października w ręce mundurowych wpadł 22-latek z Radomska, który posiadał przy sobie 5 „dilerek” z marihuaną. W jego miejscu zamieszkania policjanci znaleźli kolejnych kilkanaście porcji narkotyku. Mężczyzna tłumaczył, że torebki z narkotykiem znalazł na łące. Sam ich nie zażywa, lecz tylko sprzedaje przypadkowym osobom.

Zatrzymanym mężczyznom przedstawiono zarzuty posiadania narkotyków. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawiania wolności.

komentarze