Złapano złodziei automatu do gier

Kryminalni zatrzymali cztery osoby w wieku od 23 do 31 lat, które w nocy z 15 na 16 stycznia ukradły automat do gier z jednego z lokali znajdujących się w centrum Radomska.Jak informuje rzecznik praso...

Kryminalni zatrzymali cztery osoby w wieku od 23 do 31 lat, które w nocy z 15 na 16 stycznia ukradły automat do gier z jednego z lokali znajdujących się w centrum Radomska.

fot. www.freeimages.com autor: Anxiety35

Jak informuje rzecznik prasowy radomszczańskiej komendy policji Aneta Komorowska, zaraz po złożeniu zawiadomienia przez pokrzywdzonego sprawą zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego, którzy następnego dnia bezbłędnie wytypowali sprawców tego przestępstwa. - Zatrzymania wspomnianej czwórki były przeprowadzone 19 i 20 stycznia. Zatrzymani to mieszkańcy Radomska, którzy są dobrze znani mundurowym ze względu na ich wcześniejsze konflikty z prawem. Podczas przesłuchania przyznali się do zarzucanego im czynu – wyjaśnia Aneta Komorowska.

Śledczy ustalili, że każda z osób biorących udział w tym zdarzeniu miała z góry przypisaną rolę, dwóch z nich stało na czatach, a kolejna dwójka włamała się do lokalu i wyniosła automat w rejon znajdujących się w pobliżu zabudowań. Następnie złodzieje zabrali kasetki automatu, w których znajdowało się ponad 8 tysięcy zł. Uzyskane w ten sposób pieniądze przeznaczyli na alkohol i bieżące potrzeby.

Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Przy czym dwóch  z zatrzymanych mężczyzn będzie odpowiadać w warunkach recydywy. Na czas prowadzenia postępowania prokurator 20 stycznia zastosował wobec całej czwórki dozór policyjny.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE