Złapano sprawców kradzieży linii telekomunikacyjnych

Funkcjonariusze już od jakiegoś czasu bacznie przyglądali się kradzieżom jakie miały miejsce na terenie powiatu radomszczańskiego. 3 stycznia sprawcy wpadli na gorącym uczynku, kiedy kradli przewody...

Funkcjonariusze już od jakiegoś czasu bacznie przyglądali się kradzieżom jakie miały miejsce na terenie powiatu radomszczańskiego. 3 stycznia sprawcy wpadli na gorącym uczynku, kiedy kradli przewody w okolicach małej miejscowości w gminie Kamieńsk. Złodzieje byli zupełnie zaskoczeni kiedy w środku nocy zobaczyli policjantów. Zatrzymani to mieszkańcy powiatu piotrkowskiego w wieku od 17 do 48 lat, cała czwórka trafiła do policyjnego aresztu.


Niedaleko miejsca kradzieży funkcjonariusze ujawnili opla astrę, którym sprawcy przyjechali na tzw. "gościnne występy". Ponadto w trakcie wykonywanych czynności mundurowi znaleźli w lesie nożyce i blisko 1000 metrów linii telekomunikacyjnej, część była już zwinięta i przygotowana do wywiezienia. Podczas przeszukania miejsc zamieszkania tych mężczyzn policjanci ujawnili krążki z tzw. liną nośną, opalone elementy linii telekomunikacyjnych, fragmenty linii, zwęglone tworzywo sztuczne. W chwili obecnej wszystko wskazuje na to, że sprawcy skradzione linie opalali u najstarszego z nich a później wywozili, sprzedawali w punkcie skupu złomu i dzielili się pieniędzmi. W ten sposób działali co najmniej przez ostatnie 4 miesiące i to zarówno na terenie powiatu radomszczańskiego jak i piotrkowskiego. Śledczy już wiedzą, że zatrzymani na swoim koncie mają wiele tego typu przestępstw a zebrany materiał pokaże ile usłyszą zarzutów. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Komisariatu Policji w Kamieńsku.

 

źródło: KWP Łódź

Więcej o:
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE