Zima z RAPEM na półmetku

Zima z RAPEM to cykl turniejów piłkarskich dla najmłodszych dzieci.

Zima z RAPEM to cykl turniejów piłkarskich dla najmłodszych dzieci. Ideą główną turnieju to wyrównywanie szans, szukanie kolejnych, ukrytych talentów. Turniej jest przeznaczony dla dzieci, które są początkującymi w kontakcie z piłką nożną, dla dzieci mniej uzdolnionych sportowo, dla tych, którzy mniej uczestniczą w meczach mistrzowskich i są rezerwowymi w swoich klubach.
fot. RAP Radomsko
Turniej organizuje UKS "RAP" Radomsko, UKS "ORZEŁ" Dobryszyce, Dyrekcja Publicznego Gimnazjum w Dobryszycach oraz sponsor główny ESBANK Bank Spółdzielczy w Radomsku. Turnieje rozgrywane są w sali sportowej w Dobryszycach.

Od 9 stycznia, w każdy dzień weekendu grają dzieci z innych roczników. Turniej rozpoczęły dzieci z rocznika 2009, następnie grały dzieci z rocznika 2008, 2007, 2006.

W sobotę 23 stycznia grają dzieci z rocznika 2005, a od 24 stycznia wracamy do gier "od początku", tak by dzieci z rocznika 2009 i kolejne mogły rozegrać mecze rewanżowe.
Cykl turniejów kończy się w niedzielę 7 lutego turniejem dla dzieci z rocznika 2005.

- Turniej odbywa się w duchu Fair Play w przyjaznej, spokojnej atmosferze. Każdy zawodnik, poprzez udział w turnieju podnosi swoje umiejętności, a ich rodzice mogą się czuć dumni z postępów dzieci. Przez to, turniej ma charakter towarzyskiego, nie ma prowadzonej klasyfikacji i nie jest zapisywana tabela końcowa  - mówi Krzysztof Kowalski z RAP Radomsko.

W każdym turnieju występuje 60 dzieci z 6 drużyn. Po dwa zespoły ESBANK RAP Radomsko i zespół UKS "ORZEŁ" Dobryszyce, a także drużyny z takich miejscowości jak Piotrków Tryb., Tomaszów Maz., Rzgów, Andrespol, Brójce, Grabica, Zduńska Wola, Częstochowa oraz Kleszczów.

Więcej o:
rap rap radomsko piłka nożna
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE