Zielone światło dla Muzeum Piłki Nożnej

Zielone światło dla Muzeum Piłki Nożnej

Spółka MPM Sport chce wybudować Muzeum Piłki Nożnej wraz z infrastrukturą sportową. Obiekt ma znajdować się przy ulicy Kilińskiego. Plany inwestorów są ambitne i zrobiły ogromne wrażenie na radnych z Komisji Rozwoju Miasta i Planowania Przestrzennego Rady Miejskiej w Radomsku, którzy pozytywnie zareagowali na inicjatywę inwestorów.

Zdaniem radnych pomysł budowy Muzeum Piłki Nożnej wraz z architekturą sportową jest interesujący i warto się nad nim pochylić, szczególnie dla tego, że baza sportowa na terenie miasta nie jest dostatecznie rozbudowana.

- Muzeum jest bardzo interesujące, trzymamy kciuki i mamy nadzieję, że takich inwestycji będzie więcej. Stąd też wzięła się pozytywna opinia komisji dotyczące tego przedsięwzięcia. Opinia uwarunkowana jest jednak tym, że jeżeli w ciągu pięciu lat po wydzierżawieniu gruntu, inwestorowi nie uda się tej inwestycji zrealizować to miasto będzie rościć sobie prawo do odstąpienia od umowy i przeznaczenia tego terenu na obiekty sportowe, zgodnie z docelowym przeznaczeniem tych gruntów – wyjaśnia radna Magdalena Spólnicka.

Jak wyjaśniają przedstawiciele spółki MPM, muzeum miałoby być miejscem interaktywnym, niepozwalającym zwiedzającemu pozostać biernym widzem oraz skłaniającym do dialogu i pobudzającym wyobraźnię. Tematyka zbiorów poświęcona będzie piłce nożnej. Wśród eksponatów będziemy mogli zobaczyć trofea piłkarskie, medale, żetony, puchary, stroje sportowe oraz inne ciekawe przedmioty ze świata piłki nożnej.

Nie bez znaczenia dla funkcjonalności planowanego obiektu pozostaje infrastruktura rekreacyjno-sportowo-szkoleniowa.  Do dyspozycji oddana zostanie całoroczna baza treningowa dostępna zarówno dla najmłodszych jak i grup seniorskich,  która dysponować będzie krytym, trawiastym boiskiem piłkarskim o wymiarach 78x111 metrów. Jeśli zajdzie taka potrzeba, boisko będzie można podzielić na dwie płyty o wymiarach 45x75 metrów każde. Obiekt dysponować będzie też centrum odnowy biologicznej wraz z siłownią, sauną, basenem i gabinetem masażu.

Plany są imponujące jednak do ich realizacji jest jeszcze daleka droga. Wszystko zależy od tego, czy inwestorom uda się pozyskać dofinansowanie, które w tym przypadku może wynosić nawet 50 % wartości inwestycji.

- Od dawna zastanawialiśmy się co moglibyśmy zmienić w Radomsku. Ze względu na to, że jesteśmy już właścicielami hotelu TED, patrząc na obszar, który otacza nasz hotel chcieliśmy rozszerzyć naszą działalność.  Tak narodził się pomysł utworzenia muzeum, które dla miasta byłoby dobrym punktem rozwoju. Ciężko powiedzieć ile czasu zajmie nam realizacja naszego pomysłu. Jeśli dostaniemy dotację, to powstanie to bardzo szybko. Jeżeli jej nie dostaniemy to będziemy swoimi siłami próbowali dokończyć muzeum – wyjaśnia Wiesława Knaś ze spółki MPM Sport.

Więcej o:
piłka nożn muzeum ted
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE