Zegarki w stylu retro, czyli piękne modele marki Zeppelin

Zegarki w stylu retro, czyli piękne modele marki Zeppelin

Niektóre nowoczesne zegarki stanowią piękny, unikatowy dodatek, jednak nie wszystkim się podobają. Współczesny design potrafi być naprawdę wymyślny i specyficzny, stąd musi trafić idealnie w gust nowego właściciela. Ci, którzy nie przepadają za nowoczesnymi formami biżuterii, mogą zainteresować się stylowymi zegarkami w stylu retro. Mimo tego, że modne są już od lat, to z każdym rokiem zyskują coraz więcej miłośników. Do tego rodzaju zegarków zdecydowanie należą modele Zeppelin, które stanowią prawdziwy zegarmistrzowski kunszt!

Nowoczesne zegarki Zeppelin w ponadczasowym stylu retro

Niemieckie zegarki Zeppelin to wyrób POINTtec Electronic GmbH. Są niezwykle starannie wykonywane, a ich produkcja rozpoczęła się na początku XX wieku. Posiadają niezawodny szwajcarski mechanizm mierzenia czasu, a ich stylistyka i wzornictwo są szczególnie estetyczne - co ciekawsze, są inspirowane lotnictwem. Niektóre z tarcz posiadają elementy, które swoim kształtem przypominają kokpit samolotu.

Marka Zeppelin wykorzystuje nowoczesne materiały i technologie, pozostając przy ponadczasowej stylistyce retro. Podczas produkcji swoich zegarków, zwraca szczególną uwagę na najwyższą jakość wykonania, a także niezwykłą dbałość o detale. Z tego powodu miłośnicy oldskulowej stylistyki, nawet ci najbardziej wymagający, znajdą model, który z pewnością przypadnie im do gustu.

Warto także dodać, że niektóre modele posiadają wbudowany pełny kalendarz, datownik, opcję wskazującą czas w innej strefie geograficznej - a te najbardziej niestandardowe także skale pulsometru i telemetru.

Zegarki z wyjątkową historią w tle

Warto zwrócić uwagę na maleńkie logo Zeppelin, które znajduje się na tarczy każdego zegarka. Kształtem przypomina starodawne sterowce. Nie bez powodu, gdyż POINTtec Electronic GmbH w 2000 roku postanowił nawiązać tym elementem do hrabiego Zeppelina, który konstruował właśnie tego rodzaju sterowce o nazwie „Zeppelin”. Ekskluzywność zegarków naręcznych Zeppelin odnosi się także poniekąd do lotu sterowcem, która w tamtych czasach była luksusową formą spędzania czasu.

Do dzisiaj zegarki Zeppelin kojarzą się z najwyższą jakością technologiczną i niezawodną precyzją, z jaką działają ich wbudowane mechanizmy odmierzające czas. Do tego wysoka estetyka zawarta w stylistyce retro sprawia, że są jedyne w swoim rodzaju.

Taki zegarek podarowany np. w prezencie to gadżet, który będzie służył wiele lat i nigdy się nie znudzi!

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE