Że ma pan tak cięty dowcip to nie wiedziałem

Że ma pan tak cięty dowcip to nie wiedziałem Fot. M. Kołaczkowski

Zapamiętajcie to. Rząd nie ma swoich pieniędzy. To są nasze pieniądze, przez nas wypracowane, tylko dystrybuowane przez rząd. Słynny Fundusz Inwestycji Samorządowych to jest coś wirtualnego. Tych pieniędzy nie ma. Nie ma w postaci fizycznej na kontach. Rozdawane jest coś, co i tak kiedyś będzie trzeba spłacić – dobitnie powtarzają to samorządowcy, wójtowie czy prezydenci miasta będący w opozycji do obecnej władzy.

Rozczarowanie i manipulowanie opinią publiczną w pracy obecnie rządzących dostrzegają radomszczańscy samorządowcy (nie wszyscy oczywiście).

Dzięki Polskiemu Ładowi w zeszłym roku gwałtownie załamały się finanse samorządów. Stracić mogą samorządy, których dochody opierają się głównie o udziały w podatkach, zwłaszcza PIT.

Samorządowcy podkreślają, że program przedstawiany jest jako pomoc i wsparcie, podczas gdy jego skutkiem będzie odebranie mieszkańcom gmin, powiatów oraz województw w całym kraju aż 145 miliardów w ciągu najbliższej dekady.

Nie przeszkadza to parlamentarzystom z obozu władzy w rozdawaniu samorządom czeków na milionowe kwoty (tzw. promesy). Nie wszyscy samorządowcy też mogą się załapać na udział w konferencji prasowej, aby przy boku np. poseł Anny Milczanowskiej (PiS) prezentować kolejny czek(i).

Janusz Czapla - radny Rady Powiatu Radomszczańskiego i sekretarz w gminie Dobryszyce, gość programu „W Temacie” nie spodziewał się takiego zaproszenia i dostąpienia tego zaszczytu i jak zaznacza - nie zabiega o udział w takim wydarzeniu.

- Ja znam pan redaktora już sporo lat, ale że dowcip pan ma taki cięty to nie wiedziałem - z przekąsem odpowiada Janusz Czapla.

- To ładnie wizerunkowo wygląda, ale często te same osoby trzymają te same tabliczki po kilka razy w zależności od tego, w jakim miejscu są. Poważnie. Najgorsze jest to, że tak naprawdę osoby te rozdają pieniądze naszych dzieci. Na pewno to nie są pieniądze z budżetu państwa, chociażby po tym jak NIK opublikowała swoje wnioski. Bo mamy budżet państwa i taki „budżet” Mateusza Morawieckiego - mówi w rozmowie „W Temacie”, gość portalu Radomsko24.pl Janusz Czapla.

Rozmowa z radnym Rady Powiatu Radomszczańskiego Januszem Czaplą w piątek 28 lipca. Premiera o godzinie 19.45. A w dowolnym momencie na naszym kanale na YouTube. Zapraszamy do oglądania.

Więcej o:
w temacie irek staszczyk janusz czapla
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE