Zdziwiło mnie bardzo stanowisko prezydenta

Zdziwiło mnie bardzo stanowisko prezydenta Fot. M. Kołaczkowski

Dzisiaj coraz więcej dzieli niż łączy radnych w Radzie Miejskiej w Radomsku. Zgrzyta wyraźnie. Wygląda też, że dzisiaj Zjednoczona Prawica ma pakiet większościowy na prawdę, sprawiedliwość, moralność.

Koalicja większościowa w Radzie Miejskiej w Radomsku podjęła decyzję o obronie dobrego imienia Honorowego Obywatela naszego miasta św. Jana Pawła II.

- Nie chcemy pozwolić na to, by posiłkując się półprawdami czy kłamstwami, przykładać realia z okresu komunizmu do czasów wolnej Polski, by mówić o pewnych relacjach i stawiać znak równości między sytuacją jaka miała miejsce kilkadziesiąt lat temu przy innych realiach ustrojowych a tym co jest teraz - tłumaczył radny Andrzej Kucharski (PiS).

Stanowiska radnych koalicji nie poparli radni opozycji (nie uczestniczyli w głosowaniu). Dlaczego?

- Święty Jan Paweł II był jest i będzie dla mnie dla mnie autorytetem – stwierdza stanowczo Dariusz Kopeć, radny Rady Miejskiej w Radomsku (KO).

- Biskupi wypowiedzieli się wprost. Nie mieszajcie dobrego imienia Jana Pawła II do polityki. Tutaj jest typowa polityka. Mnie osobiście zdziwiło stanowisko prezydenta Radomska w tej kwestii, który stwierdził, że jest to uchwała radnych, czyli ... nie podjął decyzji. Nie odniósł się. Nie potwierdził słów pana przewodniczącego. Tylko stwierdził, że jest to uchwała radnych – dodał.

W środę 12 kwietnia, gościem portalu Radomsko24.pl będzie Dariusz Kopeć, radny Rady Miejskiej w Radomsku. Początek o godz. 19.45.

Więcej o:
w temacie irek staszczyk dariusz kopeć
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE