Zdzisław Dudek nie żyje

Zdzisław Dudek nie żyje Fot. Muzeum Regionalne w Radomsku

W niedzielę 17 maja 2020 r. zmarł Zdzisław Dudek. Radomszczanin, od 1976 r. działacz opozycyjny, społecznik, autor książek o treści historycznej m.in.: „Tak Trzeba”, „Niepokonany”, „Pajęczyna”, „Przełom”.

Zdzisław Dudek był uhonorowany Krzyżem Wolności i Solidarności, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Medalem „Pro Patria” za działalność opozycyjną w okresie stanu wojennego. Związany był z Solidarnością Walczącą oraz z częstochowską strukturą opozycyjną.

W 2017 r. został członkiem Wojewódzkiej Rady Konsultacyjnej do Spraw Działaczy Opozycji Antykomunistycznej oraz Osób Represjonowanych z Powodów Politycznych.

O śmierci Zdzisława Dudka poinformowało Muzeum Regionalne w Radomsku.

- W muzeum nazywaliśmy Go „wujkiem”. Często był naszym gościem, uczestniczył w wernisażach, spotkaniach autorskich, odczytach. W galerii muzeum organizowaliśmy promocje Jego książek. W wielu sytuacjach służył nam swoją pomocą. Podczas ostatniej rozmowy telefonicznej, opowiadał o przygotowaniach do wydania kolejnej książki. Niestety już jej nie przeczytamy... – mówi Małgorzata Borek, dyrektor Muzeum Regionalnego w Radomsku.

Zdzisław Dudek miał 73 lata.

Więcej o:
radomsko zdzisław dudek zdzisław dudek nie żyje
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE