Zdobyli odznaki jeździeckie

Zdobyli odznaki jeździeckie

W sobotę 28 stycznia, w Stadninie Koni Malutkie odbył się pierwszy w województwie egzamin na Odznaki Jeździeckie A.D.2017

Polski Związek Jeździecki wprowadził w życie z dniem jeszcze w 2014 roku, system trzystopniowej odznaki jeździeckiej – brązowej, srebrnej i złotej. Jego celem jest podniesienie jakości szkolenia w klubach i sekcjach jeździeckich, poprawa bezpieczeństwa osób uczących się jeździć konno a także zwrócenie uwagi całego środowiska „koniarzy” na prawidłowe, zgodne z zasadami użytkowanie koni. W czasie egzaminu egzaminatorzy porównują umiejętności jeźdźców z wymaganiami klasycznej sztuki jeździeckiej.

Posiadanie odznaki jest potwierdzeniem osiągnięcia wyższego stopnia w jeździe konnej oraz przepustką do sportu jeździeckiego.

Egzamin w Malutkich składał się z części praktyczniej i teoretycznej a uczestniczyli w nim zarówno miejscowi jeźdźcy trenujący i zdający na  koniach SK Malutkie. Nie zabrakło również uczestników, którzy przyjechali ze Swoimi wierzchowcami m.in. z Łodzi, Tomaszowa, Piotrkowa Trybunalskiego.

Najwyżej oceniony przejazd uzyskała łodzianka Julia Mazur na koniu Pancho hodowli SK Malutkie. W Malutkich znajduje się jeden z trzech certyfikowanych ośrodków w naszym województwie.

foto: M. Sobczyk

Więcej o:
malutkie malutkie resort
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE