Radomsko, Łódzkie 15.4o Poniedziałek, 20 Maja 2019
ważne informacje
Autopromocja redakcja

Zderzenie na Borkach. Zapaliły się samochody

Alert 112
Jacek Paszewski

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do jakiego doszło 30 marca, około godziny 21.00 w miejscowości Borki, gmina Gidle. Pojazdy biorące udział w zdarzeniu spaliły się. Uczestnicy zdarzenia trafili do radomszczańskiego szpitala.

Z ustaleń policjantów wynika, że 30 – letni kierujący oplem omegą jadąc od miejscowości Gowarzów nie zatrzymał się przed znakiem STOP, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu i tym samym doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym oplem astrą.

27 – letni kierujący astrą jechał od Radomska w kierunku Kłomnic. Oba pojazdy tuż po zderzeniu zapaliły się. Osoby biorące udział w wypadku zostały przewiezione do szpitala. Przy czym, dwie osoby podróżujące astrą po udzieleniu pomocy medycznej opuściły szpital a kierujący omegą pozostał na obserwacji. Kierowcy byli trzeźwi. Udział w działaniach ratowniczych brali również strażacy.

Policjanci apelują, aby uczestnicy ruchu drogowego zwracali uwagę na znaki drogowe i stosowali się do nich. Mundurowi przypominają, aby kierowcy nie jeździli na pamięć, aby bacznie obserwowali to co dzieje się na drodze, aby nie ignorowali znaków drogowych. Lekceważenie jednych z podstawowych znaków drogowych stop i ustąp pierwszeństwa jest często przyczyną bardzo tragicznych wypadków drogowych.

- Pamiętajmy też, że prędkość jest także jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych i żadne nawet najlepsze auto wyposażone w nowoczesne systemy elektroniczne nie zastąpi nam zdrowego rozsądku i wyobraźni za kierownicą – podkreślają policjanci.

komentarze