Zbliża się ekopiknik „Czyste powietrze dla Radomska”

Zbliża się ekopiknik „Czyste powietrze dla Radomska”

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Radomsku zaprasza na ekopiknik. Piknik ekologiczny pod hasłem „Czyste powietrze dla Radomska” zaplanowany jest na 30 czerwca w godzinach 15.00-19.00 w parku Świętojańskim.

Celem wydarzenia jest dotarcie do świadomości ekologicznej jak największej ilości mieszkańców z terenu miasta Radomska i okolic. Jest to impreza plenerowa, która na stale wpisała się w kalendarz wydarzeń wakacyjnych organizowanych przez PGK wspólnie z wieloma partnerami, którymi są m.in. urzędy i instytucje kultury.

Tegoroczne przedsięwzięcie stanowi część projektu „Czyste powietrze dla Radomska” - cykl działań edukacyjnych podnoszących świadomość ekologiczną mieszkańców miasta Radomska w zakresie walki z zanieczyszczeniami powietrza oraz ich szkodliwego oddziaływania na zdrowie ludzi, który jest dofinansowany w formie dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

W programie m.in.

- Wypowiedź eksperta na temat problemu zanieczyszczenia powietrza i jego ochrony
- Omówienie projektów proekologicznych realizowanych w Zakładzie Ciepłowniczym w Radomsku
- Pokaz pierwszej pomocy, sprzętu ratowniczego i wozu strażackiego w wykonaniu Ochotniczej Straży Pożarnej Sucha Wieś    
- Koncerty wokalne, a w nich uczestnik VII edycji programu The Voice Kids - Mateusz Śliskowski vel Śliski oraz laureatki konkursu Mikrofon 2024 - Julia Popiołek ze Studia Wokalnego MDK w Radomsku i Julia Kaźmierska z Gminnego Ośrodka Kultury w Gidlach
- Spektakl edukacyjny dla dzieci pt. „Przebój lata, czyli skrzydlaty odlot” w wykonaniu Teatru Kultureska
- Malowanie twarzy

W wydarzeniu wezmą udział również przedstawiciele Urzędu Miasta Radomska, Miejskiego Domu Kultury w Radomsku oraz firmy Abrys z Poznania, która zapewni gry i animacje promujące ochronę powietrza, m.in.: warsztaty „las w słoiku”, malowanie toreb, warsztaty ekodoniczki z kartoników dla sadzonek roślin oczyszczających powietrze, koło fortuny z nagrodami i pytaniami dotyczącymi ochrony powietrza i ciepłowni, gra wielkoformatowa poświęcona niskiej emisji.

Dla uczestników ekopikniku przygotowano również konkurs wiedzy pn. „Czyste powietrze dla Radomska” z atrakcyjnymi nagrodami. Za zajęcie I miejsca laureat otrzyma hulajnogę elektryczną, za zajęcie II miejsca – hulajnogę składaną, zaś za III miejsce – łyżworolki. Uczestnikami konkursu zostaną 3 osoby wyłonione spośród publiczności, którzy złapią wyrzuconą ze sceny piłeczkę tenisową.

Więcej o:
ekopiknik pgk park świętojański piknik
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE