Zbiorniki do zadań specjalnych

Zbiorniki do zadań specjalnych

Istnieje bardzo wiele substancji chemicznych, które należy traktować w odpowiedni sposób. Chodzi tu głównie o sposób ich wytwarzania, a także magazynowania. Woda amoniakalna to właśnie przykład tego typu substancji, która może okazać się niebezpieczna. W związku z tym jej przechowywanie musi odbywać się w specjalnie stworzonych do tego zbiornikach chemoodpornych. Tego typu zbiorniki muszą spełniać określone normy i przede wszystkim odznaczać się ogromną trwałością.

Materiał z jakiego są wykonane powinien być odporny na korozję i być w pełni szczelny. Tylko w taki sposób zyska się pewność, że przechowywana w nich woda amoniakalna nie zmieni swoich właściwości. Sam zbiornik poza indywidualnymi właściwościami powinien również być umieszczony w specjalnych warunkach – w chłodnym miejscu o dobrej wentylacji.

Woda amoniakalna https://www.amargo.pl/zbiorniki-chemoodporne/magazynowe/na-wode-amoniakalna/ znana jest przede wszystkim z tego, że ma działanie redukujące. Samodzielnie nie jest aż tak niebezpieczna jednak największe niebezpieczeństwo pojawia się w przypadku amoniaku. Jest to gaz, który może wytworzyć się z tej substancji. To właśnie dlatego bardzo istotne jest to, aby w przypadku posiadania takiego roztworu chemicznego zatroszczyć się o to, aby poziom stężenia samego gazu był zgodny z normami emisji jakie są przyjęte. Samo przechowywanie wody powinno odbywać się w temperaturze nie przekraczającej 25 stopni. Ma to związek z tym, że im wyższa temperatura tym więcej amoniaku może się uwolnić. Chcąc uniknąć wysokiego ryzyka zapłonu tak kluczowe jest tu zainwestowanie w solidny i wytrzymały zbiornik na wodę amoniakalną. 

Kto zajmuje się produkcją wytrzymałych zbiorników?

Produkcja zbiorników na substancje chemiczne nie należy do najprostszych dlatego chcąc uzyskać dostęp do najlepszych rozwiązań warto jest stawiać na najlepszych. W tym aspekcie zdecydowanie wyróżnia się firma Amargo. Jest to przedsiębiorstwo, które zostało dopuszczone przez UDT do tworzenia zbiorników odpornych na substancje żrące. Firma swoje produkty opiera na materiałach w pełni odpornych na korozję dlatego też wykorzystywane są tu arkusze tworzywa o wysokiej odporności na chemiczne substancje. Samo zamówienie będzie dopasowane bezpośrednio do potrzeb oraz wymagań odbiorców. Oznacza to, że można określić wymiary zbiornika pod warunkiem, że dysponuje się wystarczającą ilością miejsca w budynku. Samo wykonanie zbiorników opiera się na bryle w kształcie prostopadłościanu lub o kształtach cylindrycznych.

Mając już wybrany gotowy produkt konieczne jest jego zamontowanie. Jest to czynność, która zdecydowanie musi być przeprowadzana przez osoby posiadające ku temu umiejętności i wiedzę. W firmie Amargo można liczyć również na usługi montażu, które to wykonywane są bardzo staranie. Fachowcy zbierają dokładne wymiary, wspierają w trakcie wyboru najlepszego zbiornika, skrupulatnie zajmują się produkcją zbiornika, a następnie jego montażem oraz podłączeniem całej instalacji. Klienci mogą liczyć także na późniejsze przeprowadzenie serwisu zbiornika oraz przyłączonej instalacji.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE