Zbigniew Rybczyński nowym wiceprezesem PGK w Radomsku

Zbigniew Rybczyński nowym wiceprezesem PGK w Radomsku

Z początkiem listopada funkcję wiceprezesa w Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej w Radomsku pełni Zbigniew Rybczyński.

Na stanowisko wiceprezesa spółki Zbigniew Rybczyński został wybrany przez Radę Nadzorczą PGK w Radomsku. Ostateczny wybór kandydata na to stanowisko zatwierdził prezydent Jarosław Ferenc, który na ostatniej sesji Rady Miasta 27 listopada dokonał przedstawienia radnym wiceprezesa. Zbigniew Rybczyński w spółce jest odpowiedzialny za sprawy techniczne, którym bezpośrednio podlegają zakłady: Zakład Wodociągów i Kanalizacji oraz Zakład Ciepłowniczy.

Rybczyński ma duże doświadczenie w prowadzeniu spółek komunalnych. Z wykształcenia jest magistrem inżynierem transportu, podyplomowo ukończył studia na Wydziale Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej, a także w Szkole Głównej Handlowej ukończył studia MBA z zarządzania. Posiada uprawnienia członka rady nadzorczej spółek Skarbu Państwa. Jest też biegłym sądowym i kuratorem KRS dla przedsiębiorstw. Rybczyński posiada również wieloletnie (od 2006 roku) doświadczenie w branży wodociągowo – kanalizacyjnej. Pracował m.in. w Opolu, Krakowie i Warszawie, a jego ostatnie miejsce pracy było w gminie Chybie w powiecie cieszyńskim, gdzie po zrealizowaniu wszystkich przetargów i powierzonych zadań, rozpoczął szukanie ambitniejszych kierunków zawodowych, w których jak mówił Rybczyński mógłby wykorzystać swoje doświadczenie i wiedzę.

Jak na razie nowy wiceprezes zapoznał się z funkcjonowaniem wszystkich zakładów PGK, a także z technologią. Wśród pierwszych działań były te związane z kontrolą wszystkich ujęć wody i studni pod względem ich zabezpieczeń przed okresem zimowym. Uczestniczył również już w kilku awariach wodociągowych i ciepłowniczych w naszym mieście. Wiceprezes zdradził też plany na przyszły rok.

- Myślę, że moje doświadczenie i wiedza wspomoże rozwój w unowocześnieniu przedsiębiorstwa, aby wszystko funkcjonowało, jak najlepiej, a mieszkańcy by byli zaopatrywani w wodę. Jak na razie podjąłem działania przed okresem zimowym, czyli kontroli ujęć wody i zabezpieczenia sieci wodociągowej przed przemarzaniem. Zapoznałem się również z systemem i typografią przebiegu sieci ciepłowniczych, wodociągowych i kanalizacyjnych. Poza tym jesteśmy w trakcie analizowania i planowania działań inwestycyjno-remontowych na rok 2020. Także, jeżeli to wszystko zostanie zaplanowane i uzgodnione, a wiem, że są plany i propozycje radnych związanych z budową kanalizacji finansowanej przez miasto, będziemy to mogli w szczegółach przedstawić. Również chciałbym się skupić na wyłapaniu ograniczeń instalacji, które są energochłonne i ewentualne zastąpienie ich odnawialnymi źródłami energii bądź systemami, w które inwestycja pozwoliłaby na oszczędności, takim przykładem może być fotowoltaika
- mówi nowy wiceprezes.

Wakat na tym stanowisku był od momentu objęcia przez Jakuba Jędrzejczaka stanowiska wicestarosty w Starostwie Powiatowym w Radomsku.

Więcej o:
pgk radomsko wiceprezes pgk radomsko nowy wiceprezes radomsko spółka pgk radomsko zbigniew rybczyński pgk radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE