Zbierz makulaturę, pomóż Kacprowi odzyskać sprawność

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Radomsku oraz OSP Bogwidzowy organizują zbiórkę makulatury. Do udziału w akcji zachęcają wszystkich mieszkańców Radomska. Dochód ze zbiórki zostanie przeznaczony na zakup protezy dla Kacpra Pluty.

Radomszczanin - Kacper Pluta ma 20 lat. Aktywnie angażował się w pracę Ochotniczej Straży Pożarnej Bogwidzowy. Dziś jest to niemożliwe. Kacper uległ wypadkowi, w wyniku którego doznał uszkodzenia prawej stopy. Konieczna była jej amputacja. Kacper zbiera pieniądze na kosztowną protezę oraz rehabilitację.

W całym mieście organizowane są akcje na rzecz Kacpra Pluty. Wsparcie zaoferowało również Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej. Spółka zorganizowała zbiórkę makulatury. W okresie od połowy kwietnia udało się zebrać ponad 3 tys. kg tego surowca. Teraz PGK zachęca wszystkich mieszkańców, by przyłączyli się do zbiórki.

- Jesteśmy firmą odpowiedzialną społecznie, dlatego bierzemy w tego typu akcjach udział. Chcemy zaapelować do radomszczan i poprosić ich o przyłączenie się do zbiórki makulatury – mówi Kamil Bugdal, kierownik Działu Promocji i Rozwoju PGK w Radomsku.

Żeby wesprzeć zbiórkę, należy zgromadzoną w domu makulaturę dostarczyć do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Płoszowie i zaznaczyć, że makulatura została zebrana w ramach akcji dla Kacpra Pluty.

- Kacper bardzo aktywnie angażował się w życie społeczne. Zawsze chętnie pomagał i uczestniczył w akcjach bojowych. Mamy nadzieję, że Kacper powróci do naszej jednostki – podkreśla Dariusz Ozga, naczelnik OSP Bogwidzowy.

- Serdecznie dziękuję wszystkim osobom, w tym druhom z OSP Bogwidzowy i pracownikom PGK za okazaną pomoc. Bardzo proszę o dalsze wsparcie. Pragnę wrócić do normalności, zakupić protezę i zacząć samodzielnie chodzić – mówi Kacper Pluta.

- Pomagajmy. Pomaganie jest fajne. Zróbmy to z dobrego serca, chęci pomocy drugiej osobie – dodaje Kamila Pluta, mama Kacpra.

Dostarczona do PSZOK w Płoszowie makulatura trafi do recyklingu a uzyskany dochód przekazany Kacprowi na zakup protezy i rehabilitację.

- Dla wielu osób makulatura to odpad. Dla nas jest to cenny surowiec wtórny. Każdy, kto zechce dostarczyć do nas zgromadzoną w domu makulaturę, przyczyni się do pomocy Kacprowi. Bardzo serdecznie zachęcam do przyłączenia się do tej akcji – mówi Łukasz Dryja, kierownik Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych.

Zbiórka będzie prowadzona do końca 2021 r., ale być może zostanie przedłużona.

Kacpra można wspomóc również poprzez zbiórkę prowadzoną W TYM MIEJSCU.

Więcej o:
radomsko pgk radomsko osp bogwidzowy zbiórka makulatury akcja kacper pluta
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE