Zawodniczki UMLKS startowały na Mistrzostwach Polski Młodzików

W dniach 13-17 maja, w wielkopolskim Luboniu rozgrywano drużynowe i indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików. W Luboniu UMLKS reprezentowały Oliwia Kowalska i Kinga Więcławska.

Zawodniczki UMLKS podczas turnieju. Fot. UMLKS
W turnieju drużynowym tenisistki UMLKS Radomsko zanotowały dwie porażki i jedno zwycięstwo i ostatecznie uplasowały się na miejscach 17 – 24. W zawodach startowały 32 drużyny.

W singlu na startujące 64 zawodniczki Oliwia Kowalska wygrała cztery  pojedynki przegrywając jeden i ostatecznie zajęła miejsca 9-12 . - Czuję lekki niedosyt, bo naprawdę Oliwię stać było na lepszy wynik nawet medal, bo dwa miesiące temu w tej samej stawce zawodniczek w Wałbrzychu była na trzeciej pozycji. Jednak presja w najważniejszym turnieju w dotychczasowej karierze dała znać o sobie. Oliwia grała bardzo dobrze, aż do gry o ćwierćfinał, podobnie jak w Wałbrzychu o finał spotkała się z Julią Więckowską (Hals Warszawa) i ponownie przegrała mimo prowadzenia 8-6 oraz 7-4 oba sety przegrała, a ostatni set do 6 – ocenił start Oliwi Kowalskiej, trener Jacek Kawka.

Dobra gra Oliwii w całym sezonie sprawiła, że na listach rankingowych w tej kategorii wejdzie  do pierwszej dziesiątki, co niewątpliwie jest sukcesem klubu i zawodniczki.

W grze podwójnej Oliwia Kowalska wraz z Magdą Frątczak z Jedynki Łódź w stawce 32 debli, zajęły miejsca 9-16.