Zawodnicy UKS „Zapaśnik” z sukcesem walczyli w I Pucharze Polski Kadetów

Zawodnicy UKS „Zapaśnik” z sukcesem walczyli w I Pucharze Polski Kadetów Fot. UKS Zapaśnik Radomsko

Zawodnicy UKS „Zapaśnik" Radomsko wracają z Warszawy bardzo dobrymi humorami.

- Naszym celem na pierwsze poważne zawody w tym roku było zdobycie 1-2 kwalifikacji. Plan zrealizowaliśmy z nawiązką, bo zawodnicy uzyskali aż 3 kwalifikacje. To bardzo cieszy, bo potwierdza słuszność obranego planu treningowego i stały postęp naszych zapaśników. Lekki niedosyt pozostał wobec „przegranego" 3 miejsca Wiktora Ciastko. Ale jego progres i tak imponuje i start zdecydowanie jest dobrym prognostykiem na kolejne starty sezonu - mówi Mirosław Szyler, wiceprezes ds. Sportu.

Odbywający się w ostatni lutowy weekend warszawski turniej stał na bardzo wysokim poziomie. Wystartowało w nim 219 zawodników z całej Polski, którzy stoczyli przez weekend 390 walk.

Na zawodach Pucharu Polski zawodnicy „Zapaśnika” zdobyli trzy kwalifikacje. Wszystkie w najmocniej obsadzonych kategoriach wagowych - 60 kg, 65 kg oraz 80 kg.

Najlepiej spisał się Wiktor Ciastko w kategorii do 80 kg, który zajął bardzo wysokie V miejsce. Najlepszy na tych zawodach zawodnik UKS-u wygrał 5 walk i poniósł dwie porażki - obie z bardzo doświadczonymi i zaawansowanymi zawodnikami AKS Piotrków Trybunalski, w tym z późniejszym, bezapelacyjnym zwycięzca tej kategorii, Stanisławem Fussym.

Sercem do walki i ambicją popisali się Oskar Kopeć w kategorii do 60 kg, Jakub Rozpara w kategorii do 65 kg. Obaj uzyskali prawo startu w Mistrzostwach Polski kadetów, które odbędą się pod koniec kwietnia w Koszalinie. Pozostała dwójka z piątki reprezentantów radomszczańskiego „Zapaśnika” na warszawskim turnieju swoich szans na kwalifikacje będzie szukała podczas II Pucharu Polski kadetów w Kostrzynie nad Odrą. Zawody będą odbywały się w ostatni weekend marca.

Indywidualne wyniki zawodników UKS „Zapaśnik” w warszawskim turnieju:

Oskar Kopeć - XVII miejsce kat. 60 kg

Jakub Rozpara - XVIII miejsce kat. 65 kg

Jakub Wiaderek - XXXIV miejsce kat. 71 kg

Wiktor Ciastko - V miejsce kat. 80 kg

Dawid Żuwalski - XV miejsce kat. 92 kg.

Opiekę nad zawodnikami podczas zawodów sprawowali trenerzy Wojciech Piasecki i Konrad Terka.

Reprezentanci „Zapaśnika” zajęli 26 miejsce na 55 klubów z całej Polski w klasyfikacji drużynowej.