Zatwierdzono plan modernizacji dróg w powiecie

Zatwierdzono plan modernizacji dróg w powiecie

Podczas ostatniego posiedzenia komisji rozwoju w Starostwie Powiatowym w Radomsku, zatwierdzono nowy plan modernizacji i napraw infrastruktury drogowej na najbliższe 5 lat. Wynika z niego, że w najgorszym stanie są drogi w gminach Przedbórz, Żytno i Wielgomłyny.

15 kwietnia na komisji rozwoju powiatu, rolnictwa i ochrony środowiska zatwierdzono z poprawkami plan modernizacji dróg na najbliższe 5 lat. Jednak póki co nie ma decyzji, które drogi w jakiej kolejności będą naprawiane, ponieważ władze powiatu są przed wyliczaniem środków, które należy dołożyć do subwencji oświatowej na 2019 rok. Dlatego też dopiero po przeanalizowaniu potrzeb wynikających z oświaty, powiat będzie rozpatrywał działania inwestycyjne, w tym remont dróg.

Obliczono, iż drogi wymagające najpilniejszych napraw to odcinki o łącznej długości około 24 kilometrów. Najgorsze drogi wskazano na terenach gmin Przedbórz, Żytno i Wielgomłyny, gdzie nie ma poboczy, nie ma wykonanego odwodnienia, mają mnóstwo dziur. A nawet na odcinkach kilkudziesięciu metrów dróg, ich po prostu nie ma i są nie przejezdne.

- Na dzisiejszym posiedzeniu komisji rozwoju przedstawiliśmy plan realizacji dróg na najbliższe pięć lat. Z taką informacją, które drogi w pierwszej kolejności powinny być remontowane lub przebudowane. Ten materiał został opracowany w oparciu o ocenę stanu technicznego, która była prezentowana na poprzednich komisjach. Dzisiaj w materiale znalazły się te drogi, które były zaznaczone kolorem czarnym i brązowym, czyli te w najgorszym stanie technicznym. Zostały one skosztorysowane
- mówił naczelnik Wydziału Zarządzania Drogami Aleksander Broszkowski.

Po tym, jak Wydział Zarządzania Drogami w marcu tego roku przygotował analizę stanu dróg w powiecie, wynikało z niego, że tylko 6% jest w stanie bardzo złym i wymaga napraw w pierwszej kolejności. Radni mieli wówczas wiele zastrzeżeń do tego audytu. Dlatego też w ciągu ostatnich miesięcy prowadzili wizje lokalne w poszczególnych gminach, podczas których wraz z pracownikami wydziału oceniali na nowo stan dróg.

Więcej o:
starostwo powiatowe radomsko drogi powiatowe
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE