Zatrzymani za kradzieże markowych alkoholi i słodyczy

Zatrzymani za kradzieże markowych alkoholi i słodyczy Fot. KPP Radomsko

Radomszczańscy policjanci zatrzymali 35-letniego piotrkowianina, który wraz ze swoimi znajomymi kradł produkty w marketach. W ustaleniach śledczych pomocne okazały się nagrania z monitoringu.

9 stycznia 2019 roku policjanci przyjęli zawiadomienie w sprawie kradzieży artykułów na terenie jednego z marketów w Przedborzu. Straty oszacowano na 6.400 złotych. Sprawcy zainteresowani byli przede wszystkim drogim alkoholem i czekoladkami. Dzięki umiejętności zbierania i przekazywania informacji przez policjantów służby kryminalnej dane sprawców zostały ustalone.

Jeden z nich to 35-letni mieszkaniec Piotrkowa, który został zatrzymany 23 stycznia 2019 roku przez funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Przedborzu. Kolejni członkowie tej grupy przestępczej trafili do policyjnych aresztów na terenie działania innych jednostek policji. Następnego dnia 35-latek usłyszał zarzut kradzieży. Podczas rozmowy z policjantami przyznał, że produkty pochodzące z kradzieży sprzedawał, a zdobyte w ten sposób pieniądze przeznaczał na bieżące potrzeby.

Za takie zachowanie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Śledczy zapowiadają, że sprawa jest rozwojowa.

Więcej o:
policja radomsko kradzież sklep radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE