Zatrzymani z "trefnym towarem"

19 stycznia policjanci z komisariatu w Kamieńsku zatrzymali na targowisku miejskim dwóch mężczyzn - mieszkańców Radomska w wieku 45 i 75 lat, którzy wprowadzali do obrotu gospodarczego alkohol i p...

19 stycznia policjanci z komisariatu w Kamieńsku zatrzymali na targowisku miejskim dwóch mężczyzn - mieszkańców Radomska w wieku 45 i 75 lat, którzy wprowadzali do obrotu gospodarczego alkohol i papierosy bez polskich znaków akcyzy. W toku dalszych czynności policjanci w miejscu zamieszkania zatrzymanych mężczyzn  ujawnili i zabezpieczyli plastikowe pojemniki oraz ponad 200 butelek o pojemności 1 litra wypełnionych cieczą o zapachu alkoholu, 400 paczek papierosów różnych marek, etykiety i kapsle do butelek oraz pieniądze w kwocie 19 000 złotych.

 

Do mieszkania policjanci musieli wejść siłą - po wyważeniu okna, gdyż żona 75-letniego zatrzymanego nie chciała otworzyć drzwi, a po wejściu policjantów zamknęła się w kolejnym pomieszczeniu. Po krótkich negocjacjach otworzyła drzwi. W wyniku wstępnych ustaleń wartość uszczupleń należnych podatków akcyzowych, VAT oraz podatku celnego wynosi około 15 000 złotych. Za naruszenie przepisów związanych z posiadaniem, wprowadzaniem i przemytem wyrobów alkoholowych sprawcom grozi do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka nawiązka.

 

Więcej o:
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE