Zatrzymani dilerzy narkotyków. Ich klientem był ksiądz z parafii w Jedlnie Pierwszym

Zatrzymani dilerzy narkotyków. Ich klientem był ksiądz z parafii w Jedlnie Pierwszym Fot. pixabay.com

Na początku marca 2020 roku prokuratura wszczęła postępowanie w sprawie udzielania środków odurzających w postaci marihuany. W wyniku przeprowadzonego postępowania zatrzymano 4 osoby, które usłyszały w sumie 9 zarzutów. Jak się okazało, jednym z ich klientów był proboszcz parafii w Jedlnie Pierwszym w powiecie radomszczańskim.

Wobec jednego z dilerów zastosowano trzymiesięczny areszt. Pozostali zostali objęci dozorem policji. 
 
W wyniku prowadzonego śledztwa ujawniono przesyłki pocztowe z zawartością narkotyków. Adresatem jednej z nich był ksiądz Tomasz Ś. 18 marca 2020 r. usłyszał zarzuty z Ustawy o Przeciwdziałaniu Narkomanii.
 
- Mężczyzna przyznał się do zarzucanych czynów. Został na niego nałożony dozór oraz zakaz opuszczania kraju. Zabezpieczono także majątek w kwocie 5 tys. złotych, który będzie stanowić zabezpieczenie na poczet przyszłych kar – informuje Prokurator Rejonowy w Radomsku, Jacek Bocianowski.
 
Śledczy prowadzą dalsze czynności w sprawie. Nie wykluczają kolejnych zatrzymań.
 
Duchowny został zawieszony w pełnieniu obowiązków duszpasterskich i zwolniony z urzędu proboszcza. 
 
Poniżej oświadczenie rzecznika prasowego Archidiecezji Częstochowskiej:
 
„W dniu 18 marca br. Kuria Metropolitalna w Częstochowie otrzymała informację o zatrzymaniu ks. Tomasza Ś. Archidiecezja Częstochowska, do czasu wyjaśnienia stawianych duchownemu zarzutów i dla dobra śledztwa, powstrzymuje się od wszelkich komentarzy na ten temat.
 
Duchowny został natychmiast zawieszony w pełnieniu obowiązków duszpasterskich i zwolniony z urzędu proboszcza, pozostając do dyspozycji Policji i Prokuratury, a administrację parafią i troskę o nią przejął dziekan miejscowego dekanatu.
 
Współpracujemy z organami śledczymi w celu przeprowadzenia niezbędnych czynności, oczekując na wyniki ich działań, które będą podstawą do ewentualnego podjęcia dalszych konsekwencji kanonicznych”.
 
ks. Mariusz BAKALARZ
Rzecznik prasowy Archidiecezji Częstochowskiej
 
Tymczasem wierni z parafii w Jedlnie Pierwszym utworzyli na facebooku grupę, która – jak czytamy w jej opisie, „została stworzona w celu wsparcia naszego zasłużonego Proboszcza Tomasza oraz walki z hejtem i fake newsami”.  
Więcej o:
jedlno pierwsze parafia ksiądz jedlno narkotyki
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE