Zatrzymana sprawczyni kradzieży roweru

Zatrzymana sprawczyni kradzieży roweru Fot. pixabay.com

Dzielnicowy z bełchatowskiej komendy zatrzymał kobietę podejrzewaną o dokonanie kradzieży roweru. 26-latka poruszała się jednośladem po jednym z bełchatowskich osiedli. Okazało się również, że jest poszukiwana do odbycia kary pozbawienia wolności. Usłyszała już zarzut kradzieży, co zagrożone jest karą do 5 lat więzienia.

19 maja 2023 roku podczas obchodu rejonu służbowego, na jednym z bełchatowskich osiedli, dzielnicowy zatrzymał kobietę podejrzewaną o dokonanie kradzieży roweru o wartości 1000 złotych, do której doszło dwa dni wcześniej.

- Sprawczyni została wskazana przez siostrę użytkownika roweru, która po cechach charakterystycznych rozpoznała, iż jest to rower jej brata. Dzielnicowy niezwłocznie podjął interwencję wobec wskazanej kobiety. 26-latka nie potrafiła w logiczny sposób wytłumaczyć skąd posiada rower. Nie przyznawała się do kradzieży, oświadczając jednocześnie, że rower dał jej znajomy, którego danych nie zna – informuje Marta Płomińska z KPP w Bełchatowie.

Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że kobieta jest poszukiwana do odbycia kary pozbawienia wolności. Została zatrzymana i osadzona w policyjnym areszcie. Usłyszała zarzut kradzieży, za co grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności. Odzyskane mienie zwrócono prawowitemu właścicielowi.

Więcej o:
policja bełchatów bełchatów kradzież
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE