Zaprzysiężenie i ślubowanie nowej burmistrz Przedborza – Wiesławy Janosik

W poniedziałek, 22 lipca w sali obrad Urzędu Miejskiego w Przedborzu odbyła się sesja, na której dokonano uroczystego zaprzysiężenia nowego burmistrza Przedborza, Wiesławy Janosik.

Wiesława Janosik została wybrana na sprawowanie urzędu burmistrza, podczas drugiej tury wyborów 14 lipca. W pierwszej kandydatów było sześciu, w drugiej Wiesława Janosik zmierzyła się z Renatą Koską, zdobywając 1688 głosów mieszkańców Przedborza. Frekwencja wyborcza wyniosła 53,54%.

Podczas zaprzysiężenia nowej burmistrz, na sali obrad oprócz radnych byli obecni również przedstawiciele Powiatu Radomszczańskiego – starosta Beata Pokora i członek Zarządu Ewa Gajzler, poseł na sejm Elżbieta Radziszewska, były burmistrz Przedborza Miłosz Naczyński oraz pracownicy urzędu i mieszkańcy.

Pierwsza gratulacje złożyła poseł Radziszewska, która poza życzeniami aby dobrze układała się współpraca z radnymi i mieszkańcami, chwaliła również samych mieszkańców Przedborza za tak dużą frekwencję w wyborach.

- Trzymam mocno kciuki za nową panią burmistrz. Mieszkańcy w swojej mądrości postawili na zdrowy rozsądek, wiarygodność i doświadczenie. Wyborcy przedborscy idąc na wybory i w pierwszej i w drugiej turze wykazali się ogromną odpowiedzialnością. Życzę żeby Przedbórz nadal piękniał i się rozwijał. Pani burmistrz życzę dobrej współpracy z mieszkańcami, sołtysami, radnymi i wszystkimi, którym dobro Przedborza leży na sercu.

Życzenia uczciwej i rzetelniej pracy, pozbawionej sporów i waśni składała również starosta Beata Pokora.

- Szanowna pani burmistrz, kochana Wiesiu przyjmij od nas gratulacje i wyrazy uznania za piękny wynik wyborczy, a także za to, że podjęłaś się tego zadania wiedząc, że ta praca wymaga wielu wyrzeczeń. Wiemy, że podołasz i zrealizujesz swój program. Przychylności, mądrych doradców, zdrowia i wytrwałości. Niech umilkną wszelkie spory, a to miejsce niech wypełni uczciwa i rzetelna praca na rzecz mieszkańców Przedborza.

Sama burmistrz Wiesława Janosik o swoich najbliższych planach mówiła tak:

- W swojej kampanii nie obiecywałam rzeczy, których nie da się zrealizować. W Przedborzu najważniejsze jest powstanie oczyszczalni ścieków, ta inwestycja pochłonie sporo środków, około 8-10 mln zł. Wniosek jest złożony i zobaczymy jak zostanie rozpatrzony. Będziemy starali się pozyskiwać środki zewnętrzne. W większości do zrobienia są drogi gminne, są pozyskane środki na zmianę oświetlenia na ledowe oraz środki na drugi park przy ulicy Krakowskiej.

Jeśli chodzi o zwolnienia pracownicze w urzędzie i tworzenie nowych stanowisk, burmistrz podchodzi do sprawy ostrożnie. Zapowiedziała, że chce współpracować z każdym kto wyrazi ku temu wolę.

- Należę do osób ugodowych, choć może niektórzy myślą inaczej. Zawsze staram się rozwiązywać konflikty i łagodzić spory. Także nie widzę przeszkód do współpracy z każdym kto tego chce. Nie mogę powiedzieć czy będą zwolnienia czy nie. Sądzę, że są osoby, które nie będą chciały współpracować. A gmina nie może pozwolić sobie na to żeby pozyskane środki zostały zmarnowane, dlatego jeśli zajdzie taka konieczność, to z bólem serca będę musiała podjąć takie decyzje. Oczywiście będzie to ostateczność
- mówiła burmistrz Wiesława Janosik.

Wiesława Janosik jest samorządowcem od 1980 roku. W Urzędzie Miejskim w Przedborzu pracowała na stanowisku sekretarza, a także kierownika USC, była również radną w radzie Powiatu Radomszczańskiego.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE