„Zapomniani radomszczanie i ich wpływ na dzieje miasta”. Nowa plenerowa wystawa przed muzeum w Radomsku

„Zapomniani radomszczanie i ich wpływ na dzieje miasta”. Nowa plenerowa wystawa przed muzeum w Radomsku Fot. Muzeum Regionalne w Radomsku

Muzeum Regionalne w Radomsku zaprasza na otwarcie plenerowej wystawy biograficznej „Zapomniani radomszczanie i ich wpływ na dzieje miasta”, które odbędzie się w niedzielę, 10 września 2023 r. o godz.15.00 przed wejściem głównym do budynku.

Wystawa będzie eksponowana od września 2023 roku do kwietnia 2024 roku przed wejściem głównym do budynku Muzeum Regionalnego, na szerokim chodniku od strony placu 3 Maja, w miejscu ogólnodostępnym dla wszystkich.

Będzie się składała z 5 „kubików” ekspozycyjnych, a każdy z nich z 4 połączonych ścianek, na których będą przytwierdzone wydrukowane biogramy 40 mieszkańców Radomska uzupełnione zdjęciami, o których zapomniano, a którzy znacząco wpłynęli na historię i rozwój miasta w minionych wiekach.

Uzupełnienie ekspozycji stanowi lekcja muzealna, o tym samym tytule co wystawa, poświęcona tym mieszkańcom i ich dokonaniom, którzy nie zostali wyeksponowani na wystawie plenerowej.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Więcej o:
radomsko muzeum radomsko wystawa wystawa plenerowa zapomniani radomszczanie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE