Zapisy na Koduj z Gigantami „Cyberbezpieczeństwo” wystartowały

Zapisy na Koduj z Gigantami „Cyberbezpieczeństwo” wystartowały

Co łączy cyberbezpieczeństwo z programowaniem? „Koduj z Gigantami” 11. edycja czyli największe w Polsce bezpłatne warsztaty programistyczne dla dzieci i młodzieży. Akcja edukacyjna w Radomsku odbędzie 10 września w Miejskiej Bibliotece Publicznej, 11 i 18 września przy ulicy Piłsudskiego 35 w Radomsku. Jak wziąć udział w zajęciach?

Program zajęć „Koduj z Gigantami” dostosowany jest do dzieci i młodzieży w różnym wieku, dzięki czemu uczestnicy mogą jak najefektywniej czerpać wiedzę z zajęć. Wszystko to odbywać się będzie w przyjaznym dla nich środowisku przy wykorzystaniu popularnych gier komputerowych, znanych aplikacji czy języków programistycznych. Tym razem jednak, uczestnicy nie tylko będą programować, ale poznają też zagadnienia związane z cyberzagrożeniami i sposobami na bezpieczne korzystanie z sieci.

- 11. edycję warsztatów postanowiliśmy poprowadzić wokół tematyki cyberbezpieczeństwa. Dziś ataki hakerskie są tak powszechne, że powinniśmy wyczulać na nie dzieci już od najmłodszych lat, aby wiedziały jak zadbać o bezpieczne hasło, jak odróżnić fałszywe strony i jak się bronić przed czyhającymi na nich w sieci zagrożeniami - mówi Dawid Leśniakiewicz, współorganizator warsztatów.

Na młodszych uczestników warsztatów czekają zajęcia z programowania w języku Scratch oraz w świecie popularnej i lubianej przez dzieci gry Minecraft. W trakcie lekcji, uczestnicy dowiedzą się na czym polega Phishing, jak stworzyć własny generator silnych haseł oraz jak rozpoznawać zagrożenia.

Starsi uczestnicy warsztatów zmierzą się zaś z kodowaniem w znanych i popularnych językach programowania, które są powszechnie używane w branży IT.

W trakcie warsztatów z programowania w językach C#,  młodzież w wieku 13 -18 lat dowie się m.in. jak tworzyć generatory haseł czy aplikacje blokujące reklamy.

Na uczestników, oprócz ogromnej dawki wiedzy i zabawy, czekają gadżety przygotowane przez organizatorów - szkołę Giganci Programowania.

- W tej edycji jednak nie tylko dzieci będą miały okazję, aby zdobywać wiedzę. Dla chętnych rodziców uczestników przygotowaliśmy specjalny webinar z cyberbezpieczeństwa, podczas którego zwrócimy uwagę na zagrożenia w sieci, sprawdzimy czy nasze hasła nie zostały zhakowane i pokażemy przykłady hakerskich wyłudzeń - dodaje Dawid Leśniakiewicz.

Zapisy na warsztaty startują już 22 sierpnia, a akcja będzie prowadzona w Miejskiej Bibliotece Publicznej oraz przy ulicy Piłsudskiego 35 w Radomsku. Udział w wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny, konieczna jest jedynie rejestracja na wybrane warsztaty.

Więcej informacji o wydarzeniu dostępnych jest na stronie www.kodujzgigantami.pl. Wydarzenie wspierają MEN, GovTech, NASK i ORE. 

Portal Radomsko24.pl objął patronat medialny nad wydarzeniem.

Więcej o:
cyberbezpieczeństwo warsztaty
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE