Zapaśnicy ZKS Radomsko startowali w Pucharze Polski Kadetów

Zapaśnicy ZKS Radomsko startowali w Pucharze Polski Kadetów Fot. ZKS Radomsko

Od 25 do 27 marca zawodnicy ZKS Radomsko startowali w II Pucharze Polski Kadetów w zapasach w stylu klasycznym w Kostrzynie nad Odrą. W turnieju wzięło udział 198 zawodników z 49 klubów z całej Polski.

W kategorii wagowej 65 kg startowało trzech zawodników ZKS Radomsko. Maksymilian Zakrzewski po pięciu ciężkich walkach zajął 9. miejsce, czym zakwalifikował się do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Młodsze roczniki kadetów w tej kategorii wagowej: Szymon Wilk i Krzysztof Kubala wywalczyli po czterech walkach  odpowiednio 20. i 15. miejsca.

W kategorii wagowej 80 kg startował również najmłodszy, kadet Filip Doroziński, zajmując ostatecznie 30. miejsce, zaś w kategorii najcięższej 110 kg Wojciech Woźniak zajął 7. miejsce. O kwalifikacji do Mistrzostw Polski zadecyduje suma zdobytych przez nich punktów w obu pucharach.